Vaikeaa olla nuori, kun ei tykkää seksistä ja viinasta.
Tuntuu että jokaisen 15-20 -vuotiaan pitäisi olla joka ilta juomassa, yli 18-vuotiaat baareissa, ja pitäisi olla yliseksuaalinen ja lisäksi flirtata kaikkien kanssa.
ei vaan sovi mulle. tämän takia vaikea sopeutua.
Kommentit (8)
Sama täällä. No, voit lohduttautua sillä, että ehdit tehdä jotain järkevää kun muut ovat juomassa ja naimassa. :)
Sama, vaikka tykkään viinasta. Ehkä siksi olenkin edelleen seurustelematon ja seksuaalisesti kokematon 24-vuotias.
Voi luoja, lakkaa uhriutumasta. Avaa silmäsi niin huomaat, että on olemassa muunkinlaisia nuoria kun niitä jotka ryyppää paljon ja harrastaa irtosuhteita.
Ota pää pois perseestä niin sopeudut helpommin.
Tilastollisestikin on mahdotonta, että "kaikki" tai edes suurin osa käyttäytyisi noin. Miksi hengaat juuri senlaisten tyyppien kanssa? Jokaiselta luokalta löytyy monta Lisa Simpsonia.
No voi hellanlettas sentään, onhan sitä nyt maailmassa muutakin tekemistä olemassa kuin ryyppääminen ja paneskelu.
Vierailija kirjoitti:
No voi hellanlettas sentään, onhan sitä nyt maailmassa muutakin tekemistä olemassa kuin ryyppääminen ja paneskelu.
Jaa, on vai?
Sama