Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vakoileeko Facebook puheitasi?

Vierailija
21.07.2016 |

Taas kävi niin, että miehen kanssa puhutut asiat löytyvätkin Facebookin mainoksista. Juteltiin aamulla ennen töihin lähtöä Tukholman risteilystä (en googlettanut, enkä tutkinut nettiä) ja just äsken Face tarjosi edullista Tukholman rsiteilyä.

Asia on huomannut aiemminkin:

http://www.kauppalehti.fi/uutiset/image-testasi---ja-todisti-facebook-v…

Onko sulla tällaisia outoja kokemuksia?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
21.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

On tehnyt jo pitkään tuota.

Vierailija
2/5 |
21.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä, olen huomannut ja testannut. Olen puhunut puhelimen (jossa netti päällä) lähellä mm ettää pitäisi pestä auto, ja pian on mainoksoa aiheesta facessa. Olen testannut tätä eri aiheilla niin monta kertaa, että kyseessä ei voi olla sattuma. Sairasta toimintaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
21.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuntuu, et se lukee jo ajatuksetkin.

Vierailija
4/5 |
21.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Todellakin olen huomannut. Kun muutama vuosi sitten kerroin kavereilleni huomiosta, niin pyysivät laittamaan foliohatun päähän. Nyt ovat muutkin jo huomanneet saman. Ärsyttää ihan pirusti. Puhutaan nykyään tahalleen miehen kanssa lottovoitosta ja Karibian ristelyistä, että saadaan parempia mainoksia. Ärsyttävintä on se, että mitkään asetukset eivät estä vakoilua.

Vierailija
5/5 |
03.05.2023 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen myös huomannut saman , googletin kyllä eräästä tuotteesta , ja pian näin mainoksen siitä Instagramissa , sattumaako ? En usko , en ollut huomannut laittaa VPN suojausta päälle , freedomea ,( pitää aina muistaa ) jos se estäisi vakoilun ..

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kahdeksan viisi