Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mieheni antaa lasten kiusata muita sekä opettaa lapsille kammottavia tapoja :(

Vierailija
20.07.2016 |

Mulla on (väkivaltaisen) mieheni kanssa muitakin erimielisyyksiä ja ero on harkinnassa. Olen luitenkin järkyttynyt siitä, että mieheni suorastaan kannustaa lapsiamme kiusaamaan ja lyömään muita lapsia esim. leikkipuistossa. Olen järkyttynyt, sillä olen itse ollut lapsena pahasti koulukiusattu. Mies itse on entinen koulukiusaaja itsekin ja edelleen samantyyppinen minuakin kohtaan & erittäin paha ja julma suustaan sekä fyysiesti vaarallinen. Lisäksi hän moittii lapsia siitä, jos he puhuvat epämiellyttäviä totuuksia. Mies opettaa muutenkin lapsia valehtelemaan. Olen jotenkin ihan epätoivoinen asian vuoksi. Mitä mä voisin tehdä?!? Miehestä en voi kannella minnekään, sillä mies kostaa minulle terveydelläni ainakin ja sitäpaitsi se ei edes auttaisi. Olen yrittänyt miehen kiinnostumaan ajatuksesta hankkia toinen nainen, jotta pääsisin hänestä eroon, mutta miestä ei kiinnosta se, että hänen pitäisi tsempata ja käyttäytyä normaalisti/kunnolla ainakin sen seurusteluajan verran.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
20.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lisäksi mies opettaa kirosanoja ja puhuu alatyylisesti, esim. "Isällä on nyt työt kesken, niin en mä rupee sun p*rsettäsi pesemään, senkin kusihousu". Mies puhuu mulle samaan tyyliin. Itse en kiroile juuri ikinä ja tuntuu jotenkin kiusalliselta käyttää alatyylistä kieltä muutenkin. Lisäksi mies piereskelee kovaäänisesti ja estottomasti kotona (se myös ällöttää minua, mutta vielä enemmän ärsyttää huono edimerkki lapsille). Lisäksi mies naureskelee pieru-, pissa- ja kakkajutuille ja käy vessassa aina ovi auki ja tekee ihmeellisen shown ulostamisestaan huutamalla dramaattisesti kuin painonnostaja suunnilleeen "aaaargh" ulostaessaan.

Olen TOTAALISEN KYPSÄ miehen törkeään ja noloon käytökseen. Sanon siitä lähes aina, mutta ne mun kommentit kaikuvat kuuroille korville...mies ei edes tuolloin kuuntele mua. Olenko yksin sen mielipiteeni kanssa, että kuusaaminen on noloa ja kamalaa sekä kaikenlaiset ulosteaiheiset jutut ja kiroilu ovat todella noloja ja epäkiinnostavia.

Vierailija
2/3 |
20.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miten ihmeessä olet häneen rakastunut? Noh, turhaa kun maito on jo läikkynyt..

Mutta siis miehesi kiusaa sinua ja vaikuttaa aika häiriintyneeltä muutenkin, eli ei tule muuttumaan ja sinun TÄYTYY hänestä erota. Et mieti vaan ryhdy toimimaan. Pelasta itsesi ja eritoten lapsesi, jotka hän luultavimmin yrittää kääntää sinua vastaan, sen vuoksi eroa mitä pikimmin. Ansaitset paljon parempaa!

Koulukiusatun menneisyys sinut on tuohon ajanut. Hae myös psykologista apua, jotta saat itsetuntoa! Voimia ja tsemppiä!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
20.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

JSSAP ja ota lapset mukaasi.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yhdeksän neljä