Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miehellä vauvakuumetta mutta itse mietin vielä...

päässä kaikki sekasin
04.07.2016 |

Eli siis miehelläni on hirmunen vauvakuume, mutta itse arvon asiaa, mm sen takia kun itsellä 2 lasta ennestään, ja sitbmeidän suhteesta puuttuu tietynlainen kiihko intohimo (reilu 3 vuotta ollaan jo kateltu toisiamme) itsellä ikää vasta 27 mutta miehellä jo 35 ja hän tuntee että nyt olisi aika tehdö se yhteinen lapsi.

Toisekseen arvon asiaa, kun miehelläni on tapana vetästä lähes joka vkl kunnon kännit ja jos en tee/sano niinku hän haluaa nii vetää herneet nenukki ja joskus jopa erolla sitten humalapäissää uhkaa, mutta selvin päin on mitä kultasin ihminen ja on ottanu mun lapset 4 ja 5 vuotiaat hyvin vastaan.

Toisaalta mietin että olisihan se kiva jos tulisi vauva, mutta sitte taas pelottaa että tuleeko taas baby blues jota ei itse eikä lähipiiri osaa huomata, mm normaalisti olen herkkä itkemään varsinki jos joku menee pieleen.

Tämän takia ei edellisten raskauksien jälkee osattu ottaa huomioon, huomasin vasta paari vuotta sitten että ei hemmetti mulla on menny molempien vauva aika ihan jossain sumuverhossa, ei muista mitää ns. Virstanpylväitä, ja koko ajan joku otti pannuun... :(

nyt sitten mietin että mitä tässä tekis?

Kommentit (4)

1/4 |
04.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

uppia, kirjoitin ennenkuin tajusin kirjautua.

2/4 |
05.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

.......

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
05.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

No älä tee. Se on ihan selvä.

Vierailija
4/4 |
05.07.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Älä tee mutta sano se ny miehelle jos haluaa koittaa jonkun muun kanssa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän kuusi