Miksi nuoret naiset ovat kauheita draamakuningattaria?
Sitä pissistelyä saa kestää johonkin 25-vuotiaaksi asti. Ihme ulkonäkökeskeistä sekoilua.
Kommentit (8)
Niillä on hyvät opettajat ja tv sarjat ohjaavat myös tietynlaiseen käyttäytymiseen.
Eipä sitten teinimiehet... Katelkaa vain, kun on kolme tai useampi koossa. Se on kai vaan niin pellekomediamaista, ettei sydäntäsärkeväksi draamaksi tunnista?
Kyllä ne naiset pääsääntöisesti on ja varsinki mitä nätimpi on?
Nykyiset noin 30-40 -vuotiaat äidit on järkyttäviä. Minäminäminä....
Saavat liikaa huomiota ja nykyinen tyttöjä korostava yhteiskunta vain pahentaa tätä draamailua ja itsekkyyttä.
Musta tää liittyy ikään ja aikakauteen: monilla nuorilla sukupuolesta riippumatta se ulkoinen tuntuu merkitsevän enemmän kuin sisäinen :(
Voi toki olla myös sitä nuoruuteen kuuluvaan oman itsen etsimistä, josta meille muille näkyy vaan se ulkoinen. Nuoruus näyttää myös pitkittyneen reilusti parinkympin päälle, joillain pidemmällekin.
Eiköhän noita ole ihan kaiken ikäisissä. Itseäni ei voisi vähempää draamailu kiinnostaa, ja taas pahin tuntemani draamailija on 40 v.
N24
On vanhemmatkin. Esim. mun yli kuuskymppinen anoppipuoleni.