Lievä darra joka ei vaan ota loppuakseen, vinkit kehiin!
Ulkoilu, burana, sekä vitamiinipommit että suolaiset ja rasvaiset syömiset kokeiltu jo. Päikkärit eivät onnistuneet. Mitä muuta tässä keksisi ettei tarvitsisi koko loppupäivää olla ärsyttävässä pienessä etovassa fiiliksessä?
Kommentit (11)
Vietä koko päivä sängyssä tv-sarjoja yms. katsellen niin minä yleensä teen. Kotoa poistun vain roskaruoan hakuun
Mitä sä lähdit ulkoilemaan? Kankkusessa levätään ja ollaan hissukseen. Ens kerraksi varaat Gatoradea kaappiin. Nyt juot vettä.
Testaa urheilujuomaa kuten Hart-Sport. Usein on olotilaa parantanut kun olen tuota saanut juotua, armeijassa huomasin, että tuo auttaa. Sitä jauhetta myydään varmaankin joka kaupassa. Minä en voi oikeassa krapulassa juoda mitään vitamiiniporeita, viimeksi kun krapulassa sellaista join, niin oksennus lensi pian. Savut (kannabis) kyllä helpottaa krapulaa usein, sen jälkeen rauhoittuu ja pystyy jopa syömään jotain.
Sillä se lähtee, millä on tullutkin. Krapularyyppy tai pari.
Nestehukkaa, juo paljon. Teelusikallinen merisuolaa 1,5 litraan vettä ja sen juot.
Onkohan Hennalla lievä darra? Vai onkohan se aina lievästi kännissä?
No eihän kello ole vielä kahtakaan. Kyllä se siitä ohi menee. Emme voi auttaa. Ensi kerralla sitten vähemmän. ;)