Känniset lepertelyt
Eräs mies tukevassa humalassa kertoi haluavansa minua ja olevansa ihastunut. Nyt selvinpäin törmätessämme hän on kuin mitään ei olisi tapahtunut eikä ole edes yrittänyt selitellä käytöstään. Voinko laittaa puheet vain humalan piikkiin ja unohtaa ne? Salaa kuitenkin toivon, että kännissä ihminen kertoo mitä oikeasti ajattelee pätisi myös tähän tilanteeseen..
Kommentit (5)
Tuskin hirveän tosissaan meinasi sanomisiaan. Riippuu tosin paljon siitäkin millainen suhde teillä tämän miehen kanssa on.
Joskus sitä vaan humalassa rakastaa kaikkia ihan ihmetykseen asti. Joskus taas tulee tunnustettua tositunteita. Vaikea sanoa kummasta kyse. Ehkä sun pitää rohkaistua rohkaisemaan miestä ottamaan asia uudelleen esille jos hän sua kiinnostaisi.
Ei pidä paikkaansa, että "(lasten ja) humalaisten suusta kuulee totuuden". Humala vaikuttaa mielialaa sääteleviin hormoneihin ja aiheuttaa yhtä lailla ylenpalttisia rakastamiskohtauksia kuin toisessa päässä aggressiivisia purkauksiakin.
Sinuna unohtaisin koko jutun.
Kännissä tulee sanottua vaikka mitä pashaa. Esim. olet niin ihana ja blaa, blaa. Oikeasti haluaa vain seksiä.
Up