Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Miten miettiä hintaa kakuille??

Vierailija
03.06.2016 |

Kannattaako laskea aineet + joku tuntipalkka vai mitenkä? Kotona ei hirveästi ole aineita valmiina, joten joudun ne ostamaan, tulee sitten jo vähän hintaa kakulle :/ toki niistä jää aina seuraavaankin kertaan

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
03.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ensin lasket aineet ja paljonko menee bensaa kauppareissuun, sähköä paistamiseen ja vettä kulhon tiskaamiseen.

Sen jälkeen mietit, mikä on hinta jolla suostut laittaa aikaasi kakun tekoon.

Vierailija
2/3 |
03.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aineet ja joku mielestäsi hyvä korvaus per kakku. Jos ite tekisin niin pyytäisin ehkä aineet ja 40 e jostain perus kermakakusta. En niin hirveesti nauti että tekisin halvalla

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
03.06.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olisiko hyvä jos perus kermakakku 45e ja fantasiakakku 95e

Kermakakun tekee kyllä todella halvalla, ei tarvitse kaupasta melkein mitään muuta kuin kermat ja hillon ja banaania tms jos laittaa väliin, vaniljakreemiä tms

Fantasiakakku sitten taas jos on jokin tosi haastava niin vois maksaa enemmänkin, jos monen väristä sokerimassaa tarvitsee tai jotain muotteja ostella

Ap