Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vinkkini tuleville hääpareille/morsiamille..

Vierailija
23.05.2016 |

Ehdottomasti kannattaa kutsua ainoastaan ne, jotka oikeasti haluatte paikalle. Unohtakaa lahjojen määrän maksimointi, satsatkaa tunnelmaan.

Nimim. Jätin osan suvusta kutsumatta 10 vuotta sitten ja sen paskamyrskyn kestettyäni (moni muukin jätti sitten tuosta syystä tulematta), elämä on ollut huomattavasti helpompaa, kun ei ole tarvinnut olla noiden henkilöiden kanssa tekemisissä. Ja huomautan vielä, että syy muutaman ihmisen kutsumattomuudelle oli ihan todellinen (väkivaltaisia alkoholisteja). Omista juhlista ja omasta elämästä saa todellakin tehdä näköisensä.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
23.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sukulaisistani haluaisin kutsua vain mummini, äitini sisaren ja veljen (jättää yhden veljen kutsunatta) ja jättää kaikki isäni sisarukset kutsumatta (vaikka yksi näistä on sylikummini), sekä kutsua äidin serkun perheineen.

Voin vain kuvitella minkälainen helvetti tästä syntyisi... Pidän melkein helpompana vaihtoehtona kutsua ihmisiä joista en pidä, kuin kestää sukulaisten vihat.

Vierailija
2/5 |
23.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

2 - kutsu tasan ne, ketkä haluat :). Lähetä kutsut ajoissa, niin paskamyrsky ehtii laantua.

Terv. Ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
23.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Up..

Vierailija
4/5 |
23.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi pitää kutsua ketään?

Me menimme kahdestaan naimisiin maistraatissa.

Emme kaipaa susia kurkkuumme.

Vierailija
5/5 |
23.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Up

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kolme kaksi