Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Puhutteko uusissa suhteissa siitä,

Vierailija
15.05.2016 |

mikä meni vanhoissa suhteissa pieleen?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
15.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi haukkuisin itseäni? No uutta suhdetta en kyllä huolikaan.

Vierailija
2/4 |
15.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla on ollut yksi 10v suhde ja nyt olen uudessa suhteessa (2 vuotta takana). Emme ole puhuneet minun tai nykyiseni menneistä suhteista. Tiedän, että mies on seurustellut aiemmin ja asunut yhdessä jonkun tyttöystävän kanssa, mutta siinäpä se.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
15.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

En yksityiskohtaisesti. Enkä ruodi seksielämää tai edellisten hyviä tai huonoja puolia. Nykyisen avioliittoni seurusteluaikoina puhuimme miehen kanssa puolin ja toisin siitä, että on raskasta miten yhden avioliiton piti hajota tietämättömyyteen ja osaamattomuuteen mutta että siitä viisastuneena kaiken tahtoo tehdä paremmin. Suhteen eteen täytyy tehdä tietoisesti työtä ja tahtomisen muistaminen on suuri osa sitä.

Eli siis vain yleisellä tasolla, ei yksityiskohtiin mennen. Kummallakaan meistä ei ole tapana puhua eksästä pahaa, vaikka ikäviä muistoja onkin. Se on alhaista ja loukkaavaa. - Toisaalta myös tiedämme, että emme puhu toisistamme koskaan rumasti kenellekään.

uusliitto molemmilla siis, yhdessä 14 vuotta

Vierailija
4/4 |
15.05.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Puhumme. Tuore suhteeni on kestänyt puoli vuotta. Olemme käyneet läpi vanhoja parisuhteita ja niiden ongelmia. Olemme keskustelleet siitä miten edellinen kumppani on toiminut väärin, mutta myös siitä miten on itse käyttäytynyt huonosti.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi kolme