Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä maksaa sälekaihtimien asennuttaminen

22.02.2006 |

Olisiko kokemuksia?

Siis ihan tavalliset ja perinteiset ikkunan väliin laitettavat?

Ja millaisia käytäntöjä on olemassa?

Olen kuullut, että joku käy ottamassa mitat ja sitten tulee myöhemmin ja asentaa kaihtimet. Eli itse ei tarvitse pahemmin puuttua.

Kiitos jo etukäteen vastauksista.

4 ikkunaa+ 1 ovi kaipaisi kaihtimia.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
22.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Näin Tampereen seudulla. Liikkeestä kävivät ottamassa mitat ja esittelemässä värivaihtoehdot, sitten muutaman päivän päästä asennus. Helppo homma. Hintoja kannattaa kysellä muutamastakin paikasta, meillä toinen tarjous samasta duunista oli 450e! Eli hintahaarukka on näköjään suuri.

Vierailija
2/5 |
23.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä uuteen omakotitaloon tuli 19 ikkunaan ja 3 oveen asennettuna valkoiset sälekaihtimet ja yhteensä maksoi 480 euroa. Eli teillä ei voi olla kuin korkeintaan kolmasosa tästä hinnasta! Kätevästi se sujui, soitto miehelle joka kävi talossa mittaaamassa ja sen jälkeen kävi asentamassa, jätti laskun pöydälle. En koskaan tyyppiä edes tavannut ja työnjälki loistava. :-)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
23.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

kaihtimet, kuistille (4 isoa ikkunaa) ja yläkerran aulaan 4 kaihdinta +ovi+ pari pikkuikkunaa 280. Asennus olisi ollut 80 mut laitettiin itse, helppo homma! Tamperelainen liike myös, kävi mittaamassa.



Sanna

Vierailija
4/5 |
23.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laittoi kaihtimet 5 isoon ikkunaan ja pariin oveen ja 6 pikkuikkunaan ja hintaa oli yht. n. 350¿. Nopea toimitus. Suosittelen!

Vierailija
5/5 |
23.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

40¿ per ikkuna, ihan tavallisen kokoisia! Meille tuli viiteen ikkunaan!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kolme kolme