Mielipiteitä kanavasta Radio Nova
mielipiteitä kanavasta Radio Nova? Oma mielipiteeni: kanavan soittolista on laaja.
Kommentit (27)
Tykkään kuunnella autoa ajaessa. Jos tulee biisi, mistä en tykkää, käännän voiselle.
Tykkään kuunnella radiota autoa ajaessa. Jos tulee biisi, mistä en tykkää, käännän heti kanavaa.
Ihan liikaa mainoksia. Soittolista suppea. Mainostavat ikivihreitä ja klassikoita, totuus on että se sama muutama ikivanha puhkikulunut klassikko pyörii vuodesta toiseen. Tämän hetken artisteilta eivät ikinä soita sitä tuoreinta biisiä vaan aina sen edellisen, jo liikaa kuullun biisin. Itse en jaksa novaa paria päivää pidempää...
Todella, todella ikävä Voicea. Odottivat että voicen kuuntelijat siirtyvät Novalle, mutta kyllä novan kohderyhmä on selvästi vanhemmat, keski-ikäiset ihmiset.
Vierailija kirjoitti:
Todella, todella ikävä Voicea. Odottivat että voicen kuuntelijat siirtyvät Novalle, mutta kyllä novan kohderyhmä on selvästi vanhemmat, keski-ikäiset ihmiset.
Jep. Radio Novan kuuntelijat viettivät nuoruutensa 80-luvulla, Voicen ehkä ennemminkin 90-luvulla...
Lopetin kuuntelemisen, kun laittoivat Ile Jokisen pihalle.
Olen ihan kyllästynyt aamun Minnaan ja kuka se mies nyt on, Linnanahde? Aki! Joo siis juttelevat hyvin vähän mitään kivoja, suurimman osan aamustani vie se typerääkin typerämpi kolmen kysymyksen sarja, ihanko tosissaan ihmiset soittelevat siihen ja jee, olet sitten voittanut jonkun Heselahjakortin! Hei tätä mä oon aina halunnut! Joskus Tuomaksen aikaan sai jopa naureskellakin välillä, nyt tuntuu että ne biisit on siinä pääosassa, kaikki muu sivuosaa. Vaihdan kanavaa mutta minne? Haluaisin siis hauskaa puhetta ja ehdin kuunnella radiota vain klo 6.20-7.45 ;)
Kuuntelen autossa aamuisin Aaltoa ja iltapäivisin Novaa. Muualla radiota ei tulekkaan normaalisti kuunneltua kuin autossa.
Saman efektin saa, jos laittaa tikulle tai cd:lle 20 kappaletta ja niiden väliin aina puoleksi tunniksi mainoksia. Tätä soittolistaa sitten kuuntelet päivästä toiseen.
Vielä siellä kaalimato mellastaa? Kyllästyin siihen pornoiluun ja vaihdoin kanavaa.
Ihan hirveetä kuraa koko kanava: soittolistalta voin kuunnella ehkä 20% biiseistä, mainoksia on jatkuvasti ja juontajat on aivan mielettömän ärsyttäviä.
Kuuntelen siis vain pakon edessä.
Vierailija kirjoitti:
Lopetin kuuntelemisen, kun laittoivat Ile Jokisen pihalle.
Hups, en ollut edes huomannut, kun muutenkin juontajien ohjelmat ja lähetysajat tuntuu muuttuvan aika tiuhaan.
En ole kyllä reiluun kymmeneen vuoteen kuunnellut. Armeijassa ollessa kyllä nauratti, kun esim. aamun pystyi rytmittämään tuvassa aina samaan aikaan samassa järjestyksessä tulevien biisien mukaan. Mutta omaehtoisesti tykkään "vähän" monipuolisemmasta musiikkitarjonnasta.
Vierailija kirjoitti:
Vielä siellä kaalimato mellastaa? Kyllästyin siihen pornoiluun ja vaihdoin kanavaa.
Se oli hauskaa kun kirkon ja kaalimadon mainokset tuli niin peräkkäin että ei oikein tajunnut että missä vaiheessa mainos vaihtui :)
samaa mieltä.