Alastonkuvan Trumpista maalannut nainen hakattiin
Illma Gore, taiteilija joka maalasi kohua herättäneen Trumpin alastonkuvan on hakattu kotinsa ulkopuolella ilmeisesti Trump kannattajan toimesta. Täytyy kyllä sanoa, että nyt käynnissä olevan presidenttikisan täytyy olla sekopäisyydeessään Usan historian älyttömin tapahtuma.
Kuin sirkuskarnevaali tai joku Wrestlemania vapaapaini tapahtuma. Jään odottamaan mikä tämän saagan seuraava käänne on.
Kommentit (43)
Ja taas mies hakkasi naisen, eli vahvempi hakkasi heikomman. Olisi edes käynyt omankokoisensa kimppuun, mutta eiväthän ne uskalla. Täytyy sanoa, että miesten aivot ovat yhtä surkastuneet kuin Trumpin penis maalauksessa.
Varmaan joku soroksen maksama vassari ollut asialla.
Jos Trump olisi jonkun uskonnon jumala, mieluiten mustatukkaisten ihmisten uskonnon, niin naisen pitäisi suvaita heidän väkivaltaansa.
Vierailija kirjoitti:
Ja taas mies hakkasi naisen, eli vahvempi hakkasi heikomman. Olisi edes käynyt omankokoisensa kimppuun, mutta eiväthän ne uskalla. Täytyy sanoa, että miesten aivot ovat yhtä surkastuneet kuin Trumpin penis maalauksessa.
Miksi yleistät ja teet tästä jonkun mies vs nainen homman? Etkö oikeasti pysty näkemään tätä asiaa niinkuin se on eli Trumpin sekopäinen kannattaja joka hyökkää tuon naisen kimppuun.
Ärsyttää ihmiset jolle koko maailma on jotain mies vs nainen sotaa, etkä pysty havainnoimaan asioita niinkuin ne on. Ihan tiedoksi, myös useat miehet on saaneet nyrkistä Trumpin kannattajien toimesta, Youtubesta voit katsoa niitä videoita.
Onko tuota jostain varmistettu vai onko tämä pahoinpitelytarina tädin omaa kertomusta?
Miksi kaikki örinöpuolueet ovat aina niin naisvihamielisiä? Esimerkiksi Suomessa persut ja nyt Yhdysvalloissa trumpetit.
Vierailija kirjoitti:
Miksi kaikki örinöpuolueet ovat aina niin naisvihamielisiä? Esimerkiksi Suomessa persut ja nyt Yhdysvalloissa trumpetit.
Miten trump tai persu on naisvihamielinen? Jotain konkreettisia esimerkkejä jos olisi tarjota vai tuntuuko susta vaan siltä?
Goren mukaan mies tuli autosta, iski häntä kasvoihin ja huusi "Trump 2016".
Vaikea kuvitella tuommoista tilannetta kuin jossain komediafilmissä.
Vierailija kirjoitti:
Miksi kaikki örinöpuolueet ovat aina niin naisvihamielisiä? Esimerkiksi Suomessa persut ja nyt Yhdysvalloissa trumpetit.
Et siis ymmärrä erottaa asioita toisistaan, minä näen tässä lähinnä kaistapäitä jotka pyörii asian ympärillä, umpihulluja jotka hyökkää ihan kenen kimppuun hyvänsä niinkuin on tapahtunutkin.
Näet asian jollain ihme sukupuolittuneilla feminismilaseilla, mitä ilmiö Trump ja nämä sekopäät ei suinkaan pelkästään ole jotka homman äärellä pyörii.
Todennäköisesti lavastettu juttu.
Jaahas, tällaista propagandaa viljellään ihan suomalaista mediaa myöten.. taitaa Trumpin voitto pelottaa vaikka lähes samaa politiikkaa molemmat kuitenkin käytännössä ajaisivat
Vierailija kirjoitti:
Goren mukaan mies tuli autosta, iski häntä kasvoihin ja huusi "Trump 2016".
Vaikea kuvitella tuommoista tilannetta kuin jossain komediafilmissä.
Tuota on tulossa lisää, jos ja kun Trump valitaan republikanien ehdokkaaksi. Niitä valtavia mielenosoituksia kampanjatilaisuuksissa on jo ollut ja kannattajat ja vastustajat ovat käyneet toistensa kimppuun. Kyllä vielä ruumiita tulee, ennen kuin bileet ovat ohi.
Trump ei ole naisvihamielinen vaan naiset ovat trumpvihamielisiä.
Trumpin paikalliset vastustajatkaan eivät tunnu kykenevän kertomaan mitään esimerkkejä.
On kyllä jo älyllisen epärehellisyyden huipentuma tehdä Ilmiöstä Trump pelkkä miehet vs naiset asia, mutkat vedetty todella suoriksi. Käykääpä nyt katsomassa vaikka noiden umpihullujen Trump kannattajien juttuja, joku mies löi Trump tapahtumassa toista miestä nyrkillä naamaan ja kertoi että heidän täytyy seuraavalla kerralla ampua AntiTrump protestoijat, jos eksyvät tapahtumiin.
Tuollaisesta porukasta on kyse hulluimpien kohdalla.
Idioluutio. Koko Trumpin kampanja.
Minä olen nähnyt Trump kannattajien hyökkäävän miesten kimppuun, joku nainen sai pippurisumuttimesta, yksi mellakka ollut tapahtuman ulkopuolella, joku raivosi muslimiehelle jossain tapahtumassa, yksi muslimi kannettu ulos tapahtumasta, nyt nainen sai nyrkistä Lisäksi haastatteluja kuinka meksikolaiset, muslimit, mamut tuhoa Usan jne..
Kyllä nuo kilarit hyökkää kenen kimppuun tahansa, kas kun ei ole eläimiä vielä hakanneet tai no ehkä ovat, en ole vain nähnyt tai lukenut siitä mistään.
Sirkuskarnevaali, hyvin agressiivista käytöstä, touhun ympärille on kerääntyneet Usan lähes kaikki sekopäät.
Vierailija kirjoitti:
Idioluutio. Koko Trumpin kampanja.
No trump sentään puhuu totta vaikka laukoisikin paskaa. kyllä mäkin kävisin hakkaamassa kenet tahansa naisen jos tuommosia pilapiirroksia musta väsäisi. hilary puhuu paskaa ja valehtelee. ihan joutava emakko
Osa noista Trumpin kannattajista on oikeasti hulluja, ei mitään leikkihulluja vaan ihan ehtoja ja aitoja mielisairaita.
Onhan tuo selvä kunnianloukkaus