haahaaahaaa... postimies oli laittanu meidän postilaatikkoon
naapurin posteja ja siel oli kirje ulosotto virastosta....
laitoin naapurin laatikkoon ne. mut kävi mieles pikku ilkeys et oisko pitänyt ottaa sisälle ne ja käydä viemässä sit ku naapurit on kotona... et " teidän postia oli tullu vahingos meidän laatikkoon" oiskohan naapuria nolottanu??? hihihi
Kommentit (24)
Mies on pistänyt saataviaan ulosottoteitse perittäväksi ja sieltä tulee useemman kerran vuodessa tietoa siitä onko tilanne edistynyt ja miten jatkot hoituu.
Mutta oot kai aika pirullinen ihminen noin muutenkin kun haluat tahallasi nolata naapurin:/ Hänelläkin voi olla kyse samasta asiasta kuin meillä...oletko tullut ajatelleeksi?
minun mies oli takaajana entiselle työnantajalleen ja joutui maksamaan tämän velkoja. Me laitettiin sitten tämä velka ulosottoon ja entiseltä työnantajalta ulosmitataan harvakseltaan (esim. veronpalautuksia yms) ja siitä tulee ilmoitukset kotiin. Mies jo tässä kerran sanoikin, et varmaan postinkantaja luulee, että meitä ulosmitataan.
Joten ei pidä tuomita tuntematta tilannetta.
Anna mä arvaan: soitit jo ukollesi töihin ja räkätit tätä juttua sille tyyliin ullataalasmaa potenssiin sata.
Sitten ryntäsit aihevapaalle posket punaisina jakamaan tätä SUURTA TIETOASI!!!
Voi elämä
ne oli nolona, en minä.
mitähän se muuten tarkoitti? voiko käräjäoikeudesta tulla parkkisakot?
lainhuudatus, erolaput, kutsu käräjille (syytetty/todistaja) jne jne
Vierailija:
Anna mä arvaan: soitit jo ukollesi töihin ja räkätit tätä juttua sille tyyliin ullataalasmaa potenssiin sata.
Sitten ryntäsit aihevapaalle posket punaisina jakamaan tätä SUURTA TIETOASI!!!Voi elämä
joka oli viisi vuotta sitten myymäni auton autoverolasku. Ei tarvinu maksaa. :)
toivottavasti sun joku nolo juttus menee naapurin postiluukusta!:D
se olis sulle ihan oikein! esimerkiks kun seuraavan kerran tilaat tena lady-näytteitä!:D
kaverini, joka jakaa postia, kyllä nauraa ihan samalle asialle välillä..:/
ja postimies vei oitkään laskut naapuriin joka ei palauttanut postia. Nyt on vaikka mitä mennyt ulosottoon, en aio hävetä vaikka naapurit näkis ne postit.
ei se ulosottovirasto viel mitään tarkota