Kokemuksia preeco.fi tilaamisesta
Tilasin joskus viime viikolla alkuviikosta . 27.4. Sain viestin että paketti lähetetty mutta seurantakoodilla näkyy että posti ei oo vieläkään saanut pakettia ja nyt siis 3.5??
Asiakaspalvelusta en ole viel vastausta saanut
Kommentit (18)
Olen todella harmissani, että tilaus on mennyt huonosti! Pyrimme välttämään tällaiset tilanteet viimeiseen asti.
Olemme aloittaneet toimintamme 2012 ja siitä lähtien pyrkineet parantamaan toimintaamme. Uskallan väittää, että ylempänä mainittuja tilanteita ei enää tule, kun seurantakoodit lähtevät automaattisesti asiakkaillemme :) Lisäksi asiakaspalveluumme on panostettu entistä enemmän.
Jos tulee kysyttävää niin vastailen mieluusti tähän tai minuun voi olla suoraankin yhteydessä.
Ystävällisin terveisin,
Juha-Matti Raappana
Toimitusjohtaja
Preeco Trading Oy
Toivottavasti asiakas on tähän mennessä saanut tilaamansa paketit, kun tämäkin ketju on alunperin aloitettu vuonna 2016 :)
Hups! Mutta kyllä on varmasti saanut :)
Ystävällisin terveisin,
Juha-Matti
Aivan sama kuin ap:lla! Kukaan ei vastaa viesteihin.Harmittaa kun tuote on jo maksettu.
Onko kukaan ostanut täältä lähiaikoina?
Olen tilannut ja maksanut teiltä tuotteen 1.4. Vieläkään en ole sitä saanut. Laitoin juuri teille sähköpostia.
Aika ihmeellistä toimintaa.
Älkää ostako mitään tältä firmalta! Kimi paviljonki tehty varmaan valemetallista, yksi tuulenpuuska ja... Tämän tuotteen ostajan pitää olla meteorologi. Ainakin myyjän mielestä. 242
Jos haluat kertakäyttöisen tuotteen ilman mitään tuotevastuuta, osta täältä! Pihakalusteen pehmuste oli jo tullessaan viallinen, sellainen vika jota ei saa ompelijalla korjautettua. Myöhemmin huomattiin, että pehmusteiden suojat irtopäällisen sisällä oli murentunut kokonaan pois ja koristetyynyjen vanut levinneet tyynyissä valtoimelleen. Reklamaatioihin kestännee vastata siksi, että niitä on niin paljon. Lähes käyttämätöntä 500 € tuotetta ei saatu korvattua, tarjottiin 15 € korvaus tai itse käyttäminen ompelijalla. Turhaa viedä ompelijalle, jos tietää jo sinne viedessään, ettei siitä tule uudenveroista mitenkään.
Sivuilla lukee, että tuotteissa ei takuuta...
Toimitusaika piti olla 6 viikkoa. Viikko myöhässä siitä ja tuli 4 -5 viikkoa lisää. Joten maaliskuun maksettu tilaus tulossa kesäkuun alkuun. Sitä odotellessa.
Toimintamalli sopii asiakkaille joilla ei ole todellista tarvetta saada tilauksiaan heti. Tämän voisivat kyllä reilusti kertoa ennen kuin asiakas on tuotteen maksanut ja jäänyt odottamaan alkuperäistä toimitusaikaa. Olen hyvin pettynyt yrityksen tapaan hoitaa toimitusaikojen läpinäkyvyyttä.
Kallis ainakin on, samoja tuotteita esim amazon . De puolet halvemmalla.
Juha-Matti Raappana kirjoitti:
Olen todella harmissani, että tilaus on mennyt huonosti! Pyrimme välttämään tällaiset tilanteet viimeiseen asti.
Olemme aloittaneet toimintamme 2012 ja siitä lähtien pyrkineet parantamaan toimintaamme. Uskallan väittää, että ylempänä mainittuja tilanteita ei enää tule, kun seurantakoodit lähtevät automaattisesti asiakkaillemme :) Lisäksi asiakaspalveluumme on panostettu entistä enemmän.
Jos tulee kysyttävää niin vastailen mieluusti tähän tai minuun voi olla suoraankin yhteydessä.
Ystävällisin terveisin,
Juha-Matti Raappana
Toimitusjohtaja
Preeco Trading Oy
No nythän sinä vallan paskaa suollat! Pahempaan suuntaan menee eikä teidän häikäilemättömyydelle tunnu tulevan loppua! Asiakkaita kusetetaan vuodesta toiseen aina uusilla ja näillä vanhoilla tavoilla!
Joskus tilasin täältä ja päätin kokeilla antaa uuden mahdollisuuden. Samat ongelmat kuitenkin yhä: on tuurista kiinni tuleeko ehjä vai maanantaikappale postissa. Eikä siinä vielä mitään.
Ja tässä vaikuttaa piilevän sitten koko toiminnan ydin: reklamointi ei kerta kaikkiaan onnistu! Voiko olla että iso osa toimituksista on sekundaa ja pelataan aikaa roikottamalla reklamaatioita ikuisuuden. Jossain vaiheessa vaan saattaa hyväuskoiset asiakkaat loppua kesken.
Vertailuksi: esim verkkokauppa.com tekee sekin joskus virheitä mutta isona toimijana se ottaa vastuun niistä! Ja käsittelee yhteydenotot. Tilaa sieltä tai mistä tahansa muualta mutta kierrä preeco kaukaa
Tuotevalikoima on ilmeisesti sitten omien harjoitteluaikojen laajentunut ikäihmisten tuotteisiin.
Tuli puheeksi sukulaisen tilaus senioriskootterista.
Mistä ostit? -" no sellaisesta kuin preeco. "
Ja sitten äkkiä perumaan tilausta.
Tyypillisesti, kuten monilla muillakin on kommenteissa, yrityksen myymien sähkölaitteiden takuut, kestävyys ja muutenkin reklamointi menee pahimmillaan niin haastavaksi että viisas väistää tässä kohtaa.
Olkaahan kartalla, mistä teidän sukulaiset ostaa rollaattorit ja skootterit.
Yhtään väheksymättä ikäihmisiä, ihan rehellisesti sanottuna he eivät välttämättä osaa ennakoida nettitilausten riskejä.
Samaa säätämistä oli meillkim.Tilattiin pyörän peräkrry ja muutama kerta piti soitella perään ennen kun saatiin tavara.
Tosi leväperäistä.Etenkin se asiakaspalvelun taso.