Anoppi ei suostu tulemaan rippijuhliin ku poikaamme ei konfirmoida
15v poikamme aikoo käydä vain rippileirin mutta ei siis tosiaan konfirmoitavaksi halua eikä voikaan mennä ku ei sitä ole kastettu. Anoppi veti tästä herneen nenään eikä suostu tulemaan rippijuhliin.
Onks ny vähä vanhanaikane muija kyseessä?
Kommentit (10)
Vierailija kirjoitti:
Minun anoppini ei tule meidän Nico-Petterin lakkiaisiin vaikka poika kävi melkein vuoden lukiota. Pitäisi kuulemma olla ihan ylioppilas että juhlitaan :(
Siis voi ei, jaxuhali
Ihan niinku uteliaisuudesta, mitä te juhlitte?
Miksi juhlitte rippileirin käymistä?
Me juhlitaan aina partioleirin ja kalastusleirinkin päättymistä. Ja kokkikerhon. Mut anoppi ei suostu ostaan lahjoja!
Paljonko leiri maksaa jos ei ole kirkon jäsen???
Onko tämä se samainen kakkapää anoppi, joka ei tule kihlajaisiin, koska ette ole menossa naimisiin?
Meillä on neljä lasta ja tämä kevät ja kesä tulee sukulaisille kalliiksi, kun järjestämme juhlat jokaisen harrastuksen päättymisen kunniaksi ja kesällä lapset ovat sitten leireillä, ja aina päätösjuhliin kutsumme koko suvun. Nyt parin kuukauden sisään osuu:
-tanssin päätös
-koripallon päätös *2
-partion päätös *2
-kokkikerhon päätös
-kuvataidekoulun päätös
-koripalloleiri
-partioleiri *2
Lisäksi lähdemme koko perhe yhdelle leirille, mutta sitä emme juhli. Vai voikohan aikuisillekin pyytää lahjoja? Mitä mieltä? Meillä sukulaiset onneksi iloisia lasten onnistumisista ja aina on lahjat ja vieraat tullu kutsuttaessa.
Vierailija kirjoitti:
Paljonko leiri maksaa jos ei ole kirkon jäsen???
Saman verran ku jäsenillekin mut anoppi ei siltikään suostu maksamaan sitä :(
Minun anoppini ei tule meidän Nico-Petterin lakkiaisiin vaikka poika kävi melkein vuoden lukiota. Pitäisi kuulemma olla ihan ylioppilas että juhlitaan :(