Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kommuunissa asuminen

pastan keittäjä
09.04.2016 |

Mielestäni kaikkien ihmisten pitäisi asua kommuunissa. Jos olet epäonnistunut elämässäsi, niin suosittelen kokeilemaan asumisvalmennusyksikköä, se on vähän kuin kommuuni. Siellä pääset kaikesta turhasta tavarasta eroon. Myös pakolla tutustut ihmisiin.

Miettikää oikeasti. Parhaat leffakokemukset ovat silloin kun sunnuntai-iltana katsonut rauhassa jotain hömppäleffaa (esim sellaista missä on Nicholas Cage) tai silloin kun olet mennyt teatteriin. Eivät siinä että katsot viikossa 10 leffaa pirate baystä. Pelaaminenkin on parasta kun pelaat jonkun kanssa Bubble Bobblea.

Päivän tai viikon huippuhetki pitäisi olla esimerkiksi parran ajo kunnolla (höylällä/veitsellä) tai hyvän kahvin/teen keitto. Ei joku uusi näytönohjain.

Suosittelen myös että heität vaikka 100 esinettä pois nyt tässä heti.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

nosto

Vierailija
2/4 |
09.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ikinä kommuuniin. Viihdyn niin huonosti ihmisten kanssa. Jätän vaihtoehdon sellaisille kenelle se oikeasti sopii asumismuotona :) Tavaraa minulta ei löydy muutenkaan koska olen aina asunut niin pienessä asunnossa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo, ei. Ostankin heti uuden näytönohjaimen.

Vierailija
4/4 |
09.04.2016 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta hyvä pastan keittäjä, mitä sinä kommuuneista tiedät, kun äitisi oli vasta heittämässä sinua ulos, etkä osaa edes käydä kaupassa?