Varastoiko kohtusi vihaa? Nyt mammat vaginahierontaan!
Tiesitkö että kohtuusi voi varastoitua kiukkua? Pakko jakaa tää tänne kun epäilen onko kirjoittaja tosissaan.
http://www.lily.fi/blogit/flawless-mama/de-armouring
Alla muutama lainaus:
"Vajaa viikko sitten rakas ystäväni Saana ilmoitti, että hän haluaisi tehdä minulle vaginan de-armouring-hieronnan. Moni kysynee tässä kohtaa, niin että minkä?
Kyseessä on siis eräänlainen tantrinen hoitomuoto, jolla kropasta vapautetaan erilaisia vanhoja sinne varastoituneita traumaattisia kokemuksia, jotka ovat hiljalleen aikojen saatossa muuttuneet koviksi, haarniskamaisiksi alueiksi kehossamme (tästä hoidon nimitys). Sama ajatus tulee esille esimerkiksi kalvokäsittelyissä sekä kiinalaisessa lääketieteessä akupisteiden osalta. On huomattu, että koko ihmisen kalvoketjusto voidaan käsittää emotionaalisena kehona, joka varastoi tunteita ja ne manifestoituvat fyysisyyteen erilaisina kehon muutoksina. Lantion seudulla kulkee lukuisia tärkeitä syviä ja pinnallisia kalvoketjuja ja niiden yhtymäkohtia, joita käsittelemällä voidaan vaikuttaa näiden tunteiden vapautumiseen ja fyysisten ongelmien parantumiseen kehossa."
"Olen oivaltanut, että kohtuni on ollut vuosikausia sotatantere, kivun ja kärsimyksen paikka, sen sijaan että se olisi yksi kauniista naiseuteni ilmentymistä, joksi se on alunperin tarkoitettukin. Olen varastoinut kohtuni alueelle suuret määrät kipua, katkeruutta, miesvihaa ja epäluottamusta ja siksi se raukka ei ole voinut kuin kipuilla, särkeä ja yrittää puhdistaa tätä kipua voimakkaan kuukautisvuodon kautta joka ikinen kuukausi. Se on yrittänyt viestiä minulle jo kauan, en ole vain ennen viime vuosia kuunnellut mitä sillä on sanottavana."
!Energeettisessä mielessä jokainen kokemus, jonka kohtaamme, suodattuu energiajärjestelmämme läpi tullen kehoomme ensin juuren kautta, nousten sitten sakraali-chakraan ja solar plexukseen ja mikäli tunne ei jää jumiin mihinkään näistä, se lopultaa kohoaa sydänchakraan transformoituen siellä hyväksynnäksi ja ehdottomaksi rakkaudeksi ja palaten siitä takaisin maailmaan."
Kommentit (7)
Joillakin naisilla on selvästi hiekka pillussa. En tiedä riittääkö hierominen hiekan poistamiseen, vai pitäisikö käyttää painepesuria.
Vierailija kirjoitti:
Joillakin naisilla on selvästi hiekka pillussa. En tiedä riittääkö hierominen hiekan poistamiseen, vai pitäisikö käyttää painepesuria.
Joskus riittää hormonaalisen ehkäisyn lopettaminen. Sen myötä minusta alkoi tulla juuri sellainen kireä akka joka huomaa jokaisen tahran ja pikkuongelman. E-pillerithän huijaavat kehoa niinkuin olisi raskaana. Raskaana olevan naisen pitääkin olla herkkä ettei altista sikiötä vaaroille. Mutta ei se ole mikään normaalitila.
Taitaa vaginahieronta olla aika turhaa hommaa,jos ei klitorikseen kohdisteta suoraa tai välillistä kosketusta. Klitoris on muutakin kuin se nipukka siinä kanootin keulassa. Siitä jatkuu haarautumat molemmin puolin emätintä. Ettäs tiedätte.
Ottamatta kantaa aloituksen "hoitoon", traumat ovat tietyllä tapaa lähinnä jumiin jäänyttä liike-energiaa. Koin itse kerran takauman menneisyydestä kun trauma nousi pintaan ja kappas vaan; kroppani sätki puolelta toiselle kokemuksen aikana vaikka minua pidettiin sängyllä kiinni (olin alkanut huutamaan kauhusta ym. jonka lisäksi siis sätkin, joten mieheni vaistomaisesti piteli minua aloillaan) ja jälkikäteen olo oli kuin puhdistunut. Se asia ei vaivannut minua sen jälkeen, kun sain "liikuttua" sen pois.
Vierailija kirjoitti:
Ottamatta kantaa aloituksen "hoitoon", traumat ovat tietyllä tapaa lähinnä jumiin jäänyttä liike-energiaa. Koin itse kerran takauman menneisyydestä kun trauma nousi pintaan ja kappas vaan; kroppani sätki puolelta toiselle kokemuksen aikana vaikka minua pidettiin sängyllä kiinni (olin alkanut huutamaan kauhusta ym. jonka lisäksi siis sätkin, joten mieheni vaistomaisesti piteli minua aloillaan) ja jälkikäteen olo oli kuin puhdistunut. Se asia ei vaivannut minua sen jälkeen, kun sain "liikuttua" sen pois.
Sait orgasmin.
Pitääpä vihjata miehelle vaginahieronnasta.
Varmasti innostuu kokeilemaan ü
On ihan yleisesti tunnettu fakta, että tunnepuolen asiat aiheuttavat jännityksiä eri puolella kehoa ja esim. masentuneella voi olla selittämättömiä kipuja. Seksuaalisuuteen liittyy niin isoja tunnelatauksia, että ihan varmasti sellaiset voivat jäädä lantion alueelle jännityksiksi. Se haluaako parantaa niitä tantrahieronnalla vaiko jollain muulla olkoon jokaisen oma valinta, mutta tyhmä on se joka selittää koko jutun huuhaana tai sitten hänellä on ollut poikkeuksellisen tasapainoinen ja harmiton seksielämä, tai ei ole ollenkaan herkkä ihminen lähtökohtaisesti.