Onko teille tehty mitään plastiikkakirurgisia tai pistoshoitoja?
Siinä kysymys. Jos, niin oletteko tyytyväisiä tuloksiin? Itse olen käynyt kasvojen laserhoidossa, ja silmäryppyihin pistetty botoxia pariin otteeseen. Olen oikein tyytyväinen tuloksiin. Ryppyjä tosin on vieläkin, mutta nämä hoidot mukavasti freesannut ilmettä ja piristänyt mieltä. Kalliit seerumit ja kosmetologien hoidot eivät ole tuottaneet minkäänlaista parannusta. Tästälähtien säästän rahani juurikin esim. laserhoitoon, siinä saa todella vastinetta rahoilleen. Olen mm. meikkivoiteen käytön lopettanut täysin. Olen 52v. ja oikein tyytyväinen nykyiseen naamaani;) Olenkohan vaan erityisen ulkonäkökeskeinen, vai miten muilla ikäisilläni naisilla suhtautuminen näihin asioihin?
Kommentit (7)
Minä olen näin 30-vuotiaana vielä ainakin kasvoihini tyytyväinen (no, ehkä ylähuulta hiukan täyteläisemmäksi, että matchaisi alahuuleen), mutta vartaloa olisin valmis muokkaamaan radikaalistikin. Rinnat saisi vihdoin korjauttaa ja laittaa rasvasiirtoa takapuoleen, että sen saisi taas vähän täyteläisemmäksi. Mielenkiinnolla kuulisin kaikenlaisia kokemuksia eritasoisista operaatioista.
Jotenkin kaikki kasvoihin kohdistuvat operaatiot pelottavat. Pelottaa, että ne näyttävät "leikellyiltä" tai kyliejennerin huulilta, kun haluaisin jotain hyvin huomaamatonta ja luonnollisen näköistä. Moni väittää että useita Hollywood tähtiä olisi leikelty, mutta koska ovat niin hienosti leikelty, ei yhtään osaa itse sanoa mistä ja miten!
Miten edes löytää hyvä kirurgi? Ystäväni laittoi silikonit yhdellä Suomen "parhaista" kirurgeista ja ne ovat hirveät.
Vierailija kirjoitti:
Mulle on tehty arpien poistoon liittyen laserointoa ja dermabrasio arpikohtiin. Kasvoissani on siis ollut kuoppa-arpia.
Toimiko?
Penis on suurennettu valtavaksi patukaksi.
Vatsan alueen +jenkkakahvojen rasvaimu tehty kolme vuotta sitten, tulos todella hyvä ja pysynyt. Nyt toukokuussa vuorossa takapuolen, reisien ja polvien alueen rasvaimu. Viimeistään kymmenen vuoden päästä teetän kasvojenkohotuksen, ikää nyt vajaa 40. Vatsan rasvaimu ja nyt tulevat toimenpiteet olen teettänyt Suomessa, esteettiseen kirurgiaan erikoistuneella klinikalla.
Multa on poistettu luomia. Se on ollut plastiikkakirurgiaa, vaikka ei esteettistä sellaista. Olen sillain tyytyväinen, että ne luomet lakkasi ärsyyntymästä ja ne saatiin is ennen kuin niihin kehittyi mitään isompaa ongelmaa, mutta jäihän niistä arvet. Ja pari muuta luomea pitäisi vielä saada pois.
Joo, tiedän,mettei ap kysynyt tätä, mutta kävi niin ärsyttämään tuo plastiikka- ja esteettisen kirurgian sekoittaminen.
Vatsanalueen rasvaimu sekä vatsanahan pienennysleikkaus. Hyvät puolet on että raskausarvet ja roikkuva lerppunahka hävisi, huonot puolet on pitkä arpi bikinirajassa.
Mulle on tehty arpien poistoon liittyen laserointoa ja dermabrasio arpikohtiin. Kasvoissani on siis ollut kuoppa-arpia.