Rakas mies, mutta epätyydyttävää seksiä
Olen aivan umpirakastunut ja ensimmäistä kertaa elämässä varma siitä, että se oikea on löytynyt. Mutta... Seksi ei ole niin hyvää kuin toivoisin tai olen aikaisemmin saanut, eikä ohjeistamiseni ja toiveeni esittäminen tunnu auttavan.
Mies ei tykkää antaa suuseksiä, eikä näin ollen ole siinä kovinkaan hyvä. Itse taas rakastan sekä antaa että saada, ja annan suuseksiä joka kerralla, koska kiihotun ja nautin siitä. Mies ei tunnu tajuavan keskusteluista huolimatta, että minulle pelkkä yhdytä ei riitä. Yhdyntä tuntuu hyvältä, mutta en koskaan saavuta pelkästään siten orgasmia. Leluja on kokeiltu, mutta kaipaan suoraan sanoen kunnon suuhoitoa ja näppäriä sormia.. Mies taas ei kertakaikkiaan tykkää kummastakaan, joten en tietenkään voi pakottaakaan, sillä haluan että me molemmat nautimme.
Mitä ihmettä teen? Ehdottakaa parannuksia!
Miestä en vaihda ja paikat ovat puhtaat, eli siitä ei kiikasta.
Kommentit (19)
Vierailija kirjoitti:
Ei kaikki halua lipoa kaiken maailman hiivapesiä :(
Mutta elintään voi kuitenkin siellä uittaa?
Sinä et ole miehelle oikea. Et voi vaatia toista kärsimään loppuelämänsä vitunimennästä kun se ällöttää. Etsi joku kaltaisesi lortto.
Mies ei tykkää antaa suuseksiä niin sitä et voi häneltä vaatia. Ja jos tämän ymmärrys ei onnistu niin kysy itseltäsi antaisitko tai tekisitkö jotain josta et pidä.
Näppärät sormeet...mikä on hänen selitys tähän? Omista sormista voi olla tähän apua ellet jo ole opastanut omin käsin.
Ja onko joku sanonut, että on olemassa mies jossa ei ole vikoja ja puutteita. Seksi on osa parisuhdetta, ei kaikki.
Ai ei niin hyvää seksiä kuin olet aiemmin "saanut"? Mitä jos alkaisit hakea omaa vastuutasi nautinnosta? Voisitko kääntää nautintosi muuhun, kuin nuolentaan ja sormiin? Ihan vipittömästi ajatellen et kai voi olettaa koko loppuelämäsi saavan kumppanin joka juuri niistä pitää?
Olin siis ehkä hieman epäselvä aloituksessani, mutta en siis todellakaan pakota miestä antamaan suuseksiä tai sitä häneltä enää vaadi, koska tiedän ettei hän siitä pidä! Se ei kuitenkaanpoista sitä, että siitä nautin.
Mies ei myöskään tykkää kosketella sormilla paria minuuttia pidempää...
Jos et ole vaihtamassa niin ainakin tuon suuseksi asian kanssa sinun on vaan opittava elämään.
Yhdyntä asennot, omat sormet osaksi parisuhde seksiä. Vastuu nautinnosta kun ei ole yksin toisella. Orgarmi on määränpää ja matka on kuitenkin määränpäätä tärkeämpi. Jos saat orgasmin omilla sormilla niin löydät myös asennon, jossa saat sen yhdynnässä.
Mä en henkilökohtaisesti pystyis olemaan miehen kanssa, joka ei nuole. Juu... suuseksi o mulle niin tärkeää.
Ei hyvän tähden. Jos et saa orgasmia yhdynnässä eikä mies sitä muulla tavalla halua tuottaa niin kyllä ainoa oikea vaihtoehto on ero.
Mieti nyt miltä tuntuu vuosi toisensa perään palvella toisen tarpeita ilman että saat vastineeksi itse samaa hellyyttä, intohimoa ja rakkautta joka tähtää sinun tyydytykseesi. Kyllä kuolee vuosien saatossa ne muut tunteet. Pakottaa ei voi, mutta miehen haluttomuus kertoo kypsymättömyydestä tai siitä ettei arvosta sinua /seksiä.
Jos luulet voivasi elää vibraattorin kanssa miestäsi palvellen niin oma on valintasi
Usko huviksesi,että vaikka miten rakastat niin se huono seksi alkaa jossain välissä tympästä..nimimerkki kokemusta on.
Vierailija kirjoitti:
Olen aivan umpirakastunut ja ensimmäistä kertaa elämässä varma siitä, että se oikea on löytynyt. Mutta... Seksi ei ole niin hyvää kuin toivoisin tai olen aikaisemmin saanut, eikä ohjeistamiseni ja toiveeni esittäminen tunnu auttavan.
Mies ei tykkää antaa suuseksiä, eikä näin ollen ole siinä kovinkaan hyvä. Itse taas rakastan sekä antaa että saada, ja annan suuseksiä joka kerralla, koska kiihotun ja nautin siitä. Mies ei tunnu tajuavan keskusteluista huolimatta, että minulle pelkkä yhdytä ei riitä. Yhdyntä tuntuu hyvältä, mutta en koskaan saavuta pelkästään siten orgasmia. Leluja on kokeiltu, mutta kaipaan suoraan sanoen kunnon suuhoitoa ja näppäriä sormia.. Mies taas ei kertakaikkiaan tykkää kummastakaan, joten en tietenkään voi pakottaakaan, sillä haluan että me molemmat nautimme.
Mitä ihmettä teen? Ehdottakaa parannuksia!
Miestä en vaihda ja paikat ovat puhtaat, eli siitä ei kiikasta.
Tyydyt siihen mitä saat tai vaihtoon. Jos tyydyt häneen niin sit ei saa valittaa.
Ehdotelkaa parannuksia?! Niin mihin?! Mies ei halua nuolla, eikä sormettaa niin miten hitossa sitä voi parantaa, jos toisella ei tahtoa siihen ole?!
Ainoa keino on erota ja ottaa mies, jolla on tahtoa toimia sinun tahtomalla tavalla. Onnea vaan siihen!
Olen tyytymätön, mutta en minä mitään vastuuta ole valmis ottamaan. Kiukuttelen vaan kuin pikkulapsi, jolta on viety kaikki lelut ja karkit, kun kaikki ei mene niin kuin haluaisin.
En voi oikeen antaa muuta kuin myötätuntoa. Seurustelin kolmisen vuotta miehen kanssa, jota ei seksi kiinnostanut. Ihan alkuun seksiä oli ja se oli ihan hyvää, kun alkuhuumassa innostusta riitti. Sitten alkoi hiipua, ja joskus ekan vuoden aikana mies kertoi, että seksi ei ole koskaan kiinnostanut kovin paljon. Erektio-ongelmilla saattoi olla vaikutusta tähän, tai toisin päin. Seisokki yleensä lopahti kesken seksin ja koitin sitten muilla tavoin auttaa miehen finaaliin.. Annoin mielelläni suuseksiä, mutta mies ei tykännyt antaa eikä lopulta antanut minunkaan antaa itselleen, koska kuulemma tuli paha mieli siitä että hän sai ja minä en. Ja kyllähän se vähän itseäkin harmitti, että silloin kun mies kiinnostui seksistä, häntä ei kiinnostanut antaa minulle nautintoa yhtä paljon kuin minun hänelle. Siis ei esileikkiä, ei mitään.
Suhde kaatui muihin syihin, mutta olen kyllä onnellinen siitä että nykyisessä suhteessa molemmat haluavat seksiä ja haluavat tehdä siitä toisilleen hyvää. Seksi ei ole parisuhteessa tärkein asia, mutta oli kyllä vaikea pala kun se jo vuoden päästä ja ihan parikymppisten suhteessa loppui.
Onko meillä sama mies?
Jotenkin mies ei tunnu tajuavan että esileikkiä voi olla pidempään kuin minuutin vaikka kostunkin helposti. Ei vaikka sanon asiasta. En ymmärrä mikä mättää.
Vierailija kirjoitti:
Sinä et ole miehelle oikea. Et voi vaatia toista kärsimään loppuelämänsä vitunimennästä kun se ällöttää. Etsi joku kaltaisesi lortto.
Olipa vitun kauniisti sanottu.
No ei tuossa oo paljon tehtävissä. Tyydyt siihen mitä saat tai vaihdat miestä. Ymmärrän sinua ap, koska itsekin nautin suuseksistä. Toista et voi siihen pakottaa tai muuttaa häntä.
Meillä käydään tätä samaa keskustelua peppuseksistä. Minä en siitä erityisemmin pidä, mutta mies haluaa. Olen nyt sitten antanut periksi ja sovimme, että silloin tällöin jos pyytää, niin on mulle ok. Näen miten mies nauttii, niin kai kompromissit kuuluvat suhteeseen seksissäkin.
Voi apua ap. Ei se tuosta tule paranemaan:( Ja muutaman vuoden kuluttua vain vituttaa saada "melkein" hyvää seksiä ja joka kerran tuntee jäävänsä jotain oleellista ilman. Ihan vaikka rakastaisi kuinka!
itse kuvittelin saavani ja saankin hyvää seksiä mutta en minäkään sellaista kuin toivon ja tarvitsen. Meidän välillä luontainen läheisyys ei toimi, mies ei tykkää halailusta eikä hyväilyistä. 15 vuotta meni ok, mutta nyt olen jo useamman vuoden ollut "halipulassa". Pahasti. Ja se kovertaa rakkaudesta huolimatta meidän välejä kun mies tuntee että vaadin häneltä sellaista mihin hän ei pysty, teknisesti seksi on kyllä erinomaista.
Jos vaihto ei kiinnosta, ei kannata haikailla paremman perään.