Missä tilaisuudessa käyttäisitte patamekkoa?
Tilasin sellaisen ja on kiva päällä. Helma on polveen asti mikä sopii minulle. Mietin kuitenkin missä pitäisin sitä. On puuvillaa.
Kommentit (16)
Vierailija kirjoitti:
No jos patakakkoseen menisin kai.
kiitos päivän nauruista!!! Eli palautan mekon..
ap
kyseessä tämä mekko https://www.zalando.fi/tommy-hilfiger-delia-paitamekko-blue-to121c03q-k…
lisäksi en ole hoikimmasta päästä..
Mietin kans, että mikä ihmeen patamekko. Tuli mieleen sellanen 50-luvun napitettava keittiökaapu.
Paitamekkohan on just kiva ja ajaton. Itse käyttäisin töissä ja muutenkin arjessa. Arkivaatehan se on.
Mulla on tuon tyyppisiä, oon käyttänyt sellaisena hyvänä arkivaatteena, kuten töissä, illallisilla, synttäreillä yms. Tykkään tosi paljon, sopivat mun tyyliin.
No tosiaam hintava tollaseks rätiksi. Itse tykkään käyttää mustaa mut toi oli jotenki tosi tylsä ja musta minunmieleen. Palauta ja osta joku kiva keväinen. Toi käy syksyllä.
Todella kiva. Käyttäisin joskus töissä, kun haluaisin olla koko ajan hyvällä tuulella, muuten kaupungilla pyöriessä, brunssilla, kahvilatreffeillä jne vapaalla.
Hyvän näköinen noiden tennareiden kanssa.
En käyttäisi padan ääressä, jollei kyse pokeri-illasta ;)
Hyvä ostos.
No siis tuo oli hyvistä mekoista ainut mikä mahtui päälleni. Eikö vaalea mekon väri lisäksi levennä? Olen mallia päärynä ja tuo vyö korostaa vyötäröä.
Minustakin sopii ehkä ememmän syksyyn. Mutta on jotenkin klassisen näköinen päällä mistä pidän. En vain tiedä missä pitäisin.
ap
Töissä ja rennoissa juhlissa, kuten sukulaislasten synttäreillä. Tosi kivannäkönen, varmaan hankin itselleni tuollaisia, jos saan kesätöitä. :)
Teidän hyvästä palautteesta innostuneena päätinkin pitää mekon.
ap
Vierailija kirjoitti:
No siis tuo oli hyvistä mekoista ainut mikä mahtui päälleni. Eikö vaalea mekon väri lisäksi levennä? Olen mallia päärynä ja tuo vyö korostaa vyötäröä.
Minustakin sopii ehkä ememmän syksyyn. Mutta on jotenkin klassisen näköinen päällä mistä pidän. En vain tiedä missä pitäisin.
ap
Päärynän pitääkin käyttää a-linjaisia helmoja eikä mitään piukkoja kynähameita. Teit nappiostoksen.
heh paitamekkoa siis. ;)
ap