Pienehkön budjetin kesälomavinkkejä lapsiperheelle?!?
Mitäs sitä kesälomalla tekis? Ei ole varaa lähteä etelään, vaikka niin kovasti tekisi mieli. Pärnu vähän kiinnostaisi, mutta onko se "mistään kotoisin"? Matkailu Suomessa kiinostaisi myös, mutta eipä ole halpaa sekään.
Kerokaapa vinkkejä, ja omat kokemuksenne vaikkapa Pärnusta, ja muista ei-niin-kamalan-kalliista matkakohteista otan mielenkiinnolla vastaan.
Kommentit (3)
Piti just itsekin suositella Gdanskia. Vizzairilla Turusta sinne, asunto Airbnb:n kautta, niin saatte viikon loman alle tonnilla.
Pärnu on tosi kiva paikka ja rannat on kuin etelän lomakohteissa. Paljon tekemistä lapsille. Ihan halvaksi ei kuitenkaan sekään reissu tule kesäsesonkiaikaan, jokin huoneistomajoitus esim. torista varmaan edullisin vaihtoehto majoitukselle.
Puola on edelleen halpa, siellä keskipalkka ihmisillä on noin 750 euroa, ja elämisen kustannukset sen mukaisia. Gdanskiin lentää Turusta halvimmillaan alle satasella.