Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Nukutusvinkki !

17.02.2006 |

Meillä tyttö 11kk ja alussa hän meni ihan nätisti nukkumaan itsekseen omaan sänkyyn. nyt kuitenkin pari kuukautta ollut huutoa vain jos ei vieressä istu ja silittele.. Siitä tavasta kun niin haluamme eroon ! Nyt, neljä iltaa sitten laitoin astianpeukoneen (joka makuuhuoneen lähellä) päälle juuri ennen kun tytöt ( myös siis 3v isosisko) menivät nukkumaan. Nuorimmainen ei pihaustakaan päästänyt ja nukkui sinne ihan itsekseen. Nyt siis tänään oli neljäs ilta kun kone lähtee jurraamaan samaan aikaan ja sinne jää itsekseen ja nukahtaa =) Rauhoittavaa jumputusta, kokeilkaa ihmeessä =)

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
26.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

no, sijaisena toimii fisher pricen lelu (sellainen jossa vettä ja kaloja, veden saa kumpimaan ja muutamaa eriä laulua soittaa ja veden solinaa, meren kuohuntaa...) ! " Aaltokone" käyntiin ja sama homma, sinne nukkuu Nuppu =) Tosin nyt taas kun astianpesukonetta laitoin käyntiin niin ei kelvannut enää, piti olla aaltokone, se tehosi =)

Vierailija
2/5 |
17.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Poikamme nukkui parikuisena vatsavaivojen takia tosi huonosti. Eräänä päivänä sitten häntä huutavana kantaessani satuin menemään käynnissä olevan kuivausrummun viereen ja poika rauhoittui. Laitoin sitten pojan kantokopassa kuivausrummun päälle ja siinä nukkui niin kauan kuin ohjelma pyöri.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
18.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vauvamme ollessa parikuinen, isä ei ollut saanut tyttöä nukkumaan millään,oli sitten laittanut samaan huoneeseen hiustenkuivaajan 1-teholle lattialle hurisemaan. Vauva nukahti kuulemma hetkessä! ;)

Vierailija
4/5 |
18.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

eikä mennyt kun hetki ja unessa oli!



Mahtoi naapurit ihmetellä mitä ne joka ilta yheksän aikaan imuroi... No ei tätä tapahtunut kun muutaman kerran ehkä parin viikon ajan, silloin itkuisimpaan aikaan ihan pienenä. Mutta toimi loistavasti!

Vierailija
5/5 |
18.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

viimekesänä isi ja eno nukuttivat Miksua. Ruohonleikkuri pärisemään ja uni tuli, mutta annas olla kun bensa loppui niin heti heräsi, ja ei kun äkkiä tankkiin bensaa ja käyntiin ja uni jatkui.