Kuka on mielestäsi tunnetuin julkkis kenet olet tavannut? Ja missä?
Mulla vaan Mike Monroe.. Lontoon lentokentällä kakskyt vuotta sitten. Mainitsi jossain haastattelussakin että olisi halunnut olla rauhassa mutta joku " vaihtoehto-oppilas" liimautui Lontoon kentällä kylkeen :-p
Kommentit (44)
Olen istunut Keke Rosbergin kanssa samassa pöydässä.
Saunonut samassa saunassa Kekkosen, Breznevin ja Fordin kanssa.
Törmäsin kirjaimellisesti Hugo Häkkiseen.
Kaikkia mitä nyt vaan tuolla kilpa-auto piireissä liikkuu....
Lastenrattailla. Tuli Anttilasta, nurkantakaa yllättäen, en kerennyt jarruttamaan. Ei onneksi sattunut. Nauratti kovasti molempia.
hotelli Ilveksen yökerhossa. Menin juttelemaan ja sain nimmarin. Joku nuori nainen oli sen kimpussa, mutta Spede yritti sitä hyvin kohteliaasti hätistellä.
Etittiin yhdessä eräällä koululla oikeaa liikuntasalia. Tuli vastaan tutunnäköinen mies jolta kysyin luontevasti neuvoa ja sitten vasta hoksasin että enhän mä sitä tunnekaan oikeesti.
Töitten puolesta tapaan jatkuvasti monien tuntemia. Ulkomaisista tunnette ainakin: Tony Blair, Jacques Chirac, Silvio Berlusconi. Lisäksi suomalaisia tunnettuja ja korkea-arvoisia poliitikkoja: Vanhanen, Tuomioja, Lipponen, Halonen, Niinistö ym. Koivistoa olen kätellyt lapsena, muille puhunut töistä/töissä.
Egotripin poikien kanssa nähtiin paljon heidän uransa alkuaikoina, koska paras ystäväni seurusteli yhden egotrippiläisen kanssa.
Kai (Raid) Lehtinen perheineen on perhetuttujamme, samoin Jukka (J.)Karjalainen.
Mutta paras minusta ja paljon jännempi on kyllä, että yksi tuttavaperheemme on pelannut Kevin Costnernin kanssa! Tämä on täysi tosi ja olen kyllä kateellinen, tottakai. Ja Kevin oli kuulemma ollut juuri niin ihana kuin voisi olettaa, sanoi tämän perheen vaimo <3.
Heidän Tukholman keikallaan oltiin,suhteilla päästiin backstagelle jne. Silloin teinibändäriaikoina tuli pantua muitakin rokkareita,lähinnä kotimaisia.Typerää touhua,en ole moisesta enää yhtään ylpeä kun järki onneksi kasvoi päähän.
Etköhän ole aikas säälittävä edelleen? Arvaa, onko sun panot nauraneet sulle... Sä olit niin huono. :D
Englannin prinsessa Anne ehkä " isoin" julkkis, jonka tavannut.
ps. onkohan nro 68 jonkun pettäjä-rokkarin katkera petetty muija..? :D
henkilöitä olen tavannut/tunnen, mutta on lojaalimpaa jättää nimet kertomatta.
Vierailija:
on lojaalimpaa jättää nimet kertomatta.
Salovaaran Pertille myin pullakahvit,Arja Koriseva kävi minun kassalla kaupassa ja ehdottomasti paras kaikista oli kun pääsin Ben Granfeltin kainaloon valokuvaan.Jos joku ei tunne Benkkua niin soitti Guitar Slingersissä kitaraa, niin söpö ja niin hyvä soittaan kitaraa
ahteet ja vicy rosti, molempien luona olen kyläillyt monesti!
Minä olen ollut vain samassa huoneessa Jon Bon Jovin kanssa, en siis päässyt juttelemaan hänen kanssaan, vain parin metrin päähän töllistelemään. Minäkin olen ollut fani jo pitkän aikaa, 80 -luvun alkupuolelta asti. Eli KAUAN :)
Muita tapaamiani julkisuuden henkilöitä on Ville Valo, 69 eyesin pojat...en viitsi tähän jatkaa listaa, olen tavannut varmaan puolet suomen rokkareista. Pyörin aikoinaan paljon samoissa piireissä ja olen seurustellutkin muutaman kanssa.