Onko Suomi maailman henkisen rappeuman tyyssija. eihän täällä tapahdu mitään?
Suurimmat tapahtumat näyttää maassa viime aikoina olleen kansallinen uuden vuoden megakänni ja eilen siitä selviäminen/loiventelu. Muuten on varmaan pari varista lentänyt talon ohi, TV:n n. 13 kanavan kautta tulee jääkiekkoa ja muuten paskaa, Citymarket avautuu taas tänään ja einesruokaa ja eineslounaspöytää ylihinnalla tulee tarjolle.
Niin, ja tuplahintaisia lager-tuoppeja väki vetää juottoloissa reilussa humalatilassa. Ennen baariin menoa on toki pohjat jo tukevat.
Tällaisessako maassa joku viihtyy?
t. pitkästynyt ulkosuomalainen
t. Pitkästynyt ulkosuomalainen
Kommentit (10)
Koska sulla tuntuu olevan ideoita viihteellisistä tapahtumista niin mikset alkaisi järjestelemään niitä itse? Saattaisit ansaitakin siinä sivussa.
Vierailija kirjoitti:
No mene pois.
Vilkastuuko Suomi sitten? Siis, kiinnostavuus kasvaa kärpästen esileikki -tasolta heinän kääntyily tuulessa -tasolle?
Ärjyvien routaporojen maa on yhtä aktiviteettirikas kuin kastroidun valaan seksi elämä. Toki ei viinan juonnissa.
Suomi on kyllä mahtava maa. Typeriä säädöksiä sun muita laki täynnä.
Mulle sopii suomi tällaisenaan. Pidetään se näin rauhallisena, kiitos. En välttämättä kaipaa jännitystä elämääni pimeällä lenkkipolulla.
Kumpi?
Pitkästynyt vai pitkästynyt
Rinkebyläistä kultturinkohinaa Suomeen ja heti!
Vierailija kirjoitti:
Suomi on kyllä mahtava maa. Typeriä säädöksiä sun muita laki täynnä.
Ja muissa maissa ei olekaan mitään lakeja.
Eiku mites se oli...
Jaa, minun mielestäni Suomessa tapahtuu aina vaikka mitä, kun olen siellä käymässä.
T. Ei pitkästynyt ulkosuomalainen
No mene pois.