Caitlyn Jenner käyttää nyt rintaliivejä? Hankki leikkauksella rinnat. Miksi jos ei olisi tarvinnut aiemmin? Tuntuu näin isopovisesta jotenkin turhalta
Itelläni joku F kuppi, joka yö ja päivä joudun pitämäään paksuja urheiluliivejä. Harkinnut jopa pienennysleikkausta. Sitten joku joka ei tarvitsisi, menee ottamaan silikonirinnat, ja alkaa käyttää rintaliivejä. Eli se naiseus on kiinni rinnoista? Eikö se loukkaa kaikia a-kuppisia tai hvin lattarintaisisa naisia, että he ei ole täysin naisia ,kun transseksuaalit yhdistää isot rinnat naiseuteen?jotenkin menee liian pitkälle.
Kommentit (8)
Sinua ne muiden rinnat näkyvät loukkaavan. Kyllä minäkin niin mieleni pahoitin, kun rintasyövän sairastanut työkaveri meni korjausleikkaukseen. Olis sitä ennen manaillut isoja rintojaan. Sinullakin voi jonain päivänä olla silikonit.
Ei loukkaa. Onhan minullakin sama mahdollisuus hankkia isommat rinnat ja sinulla mennä pienennysleikkaukseen. Kaikki naiset, myös transnaset, saavat ihan itse valita millainen ulkonäkö on heistä heille itselleen hyvä. Caitlynin kampauskin varmaan loukkaa joitain hyvin ohuttukkaisia suomalaisia. Eihän naisellisuus saanut olla hiuksista kiinni,
no entäpä tämä juoksijatyttönen, jolla ei ole olenkaan rintoja, tämä Aliisa V? Eikö tuo ole solvaus, kun jonkun ja teidän mielestä naiseus on rinnoissa? Eikö se ennemminkin ole kuukautisissa kiinni? Eli, nyt aidot transseksuaalit täytyy mennä viiltämään itseään alapäästä joka kk että alkaa verta vuotaa ja saa pitää terveyssidettä?? JIIIHHHAAAA!
Ajatelkaa nyt vähän!
Ei oisi tarvinut mutta pitää hankkia huvin vuoksi tuollainen apuväline! Koen rintaliivit vähän kuin invalidien apuvälineiksi, eli jos on jalka pokki, pitä käytttää kyynäräsauvoja. Mutta hän menee ja hankkii ongelman jota voi turvautua siiihen apuvälineeseen!?? Järkyttävää!
Lehdessä oli, että Caitlynille on jo tullut selkäongelmia isojen rintojen takia, että eiköhän se ihan aiheesta käytä rintsikoita.
En tajua tota tyyppiä muutenkaan. Miksi alkaa naiseksi vasta eläkeikäisenä jos on koko elämänsä ollut miehenä?
Vierailija kirjoitti:
En tajua tota tyyppiä muutenkaan. Miksi alkaa naiseksi vasta eläkeikäisenä jos on koko elämänsä ollut miehenä?
Silloin nuorena tahtoi urheilla, joten sukupuolenvaihdos ei olisi tuossa vaiheessa tullut kyseeseenkään. Muutenkin silloin maailma oli erilainen. Sitten meni naimisiin useamman kerran ja sai lapsia useamman naisen kanssa. Kun vihdoin erosi viimeisimmässä vaimostaan ja lapsetkin olivat jo lähes aikuisia, niin kai koki, että vihdoin tässä nykyisessä ilmapiirissä olisi hyvä aika tehdä se muutos ilman että se vaikuttaisi niin pahasti läheisiin. Näin siis voisin kuvitella.
"Caitlyn Jenner is not a hero!"-Kyle Broflovski
Rinnat ja rintaliivit kuuluvat niihin naisellisiin ominaisuuksiin, joita Caitlyn ja muut kaltaisensa haluavat. Eivät he ajattele, että joutuvat pitämään rintaliivejä, vaan että saavat pitää rintaliivejä. Tunnen yhden henkilön, joka on korjaamassa sukupuoltaan naisesta mieheksi, ja hän on onnellinen ja ylpeä kun hänelle on hormonihoitojen myötä alkanut kasvaa partakarvoja. Joku mies voisi sanoa että hirveä vaiva semmoisessa, parempi olisi olla ilman partaa kuin joutua ajamaan sitä joka päivä...