Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

mitä teet jos näet jonkun varastavan?

Vierailija
11.02.2006 |

näin eilen, kun joku hanu pölli huoltsikalta lehden. tajusin sen vasta kun tyyppi oli poistunut paikalta. jäin ihan hölmönä tuijottamaan sitä. jos tilanne olisi tapahtunut suomessa, olisin kertonut ainakin myyjälle, mutta huonolla kielitaidolla en mennyt sitä sanomaan vaikka jälkikäteen kyllä harmitti.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
11.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muutama kuukausi sitten näin H&M:ssä pariskunnan rattaiden kanssa (ei lasta) pöllimässä oikein urakalla. Lastenosastolta etsivät hälyttömiä vaatteita ja tunkivat rattaissa oleviin kasseihin. Ilmoitin kassalle ja ovella oli vartijat odottamassa. Sain muuten 20¿ lahjakortin " palkinnoksi" , joten kyllä kannatti :)

Vierailija
2/2 |
11.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

osa pennuista pyöri irtokarkkihyllyn luona ja ahtoi sieltä karkkeja suuhunsa. Äiti näytti olevan niin pinna kireällä muutenkin etten viitsinyt vittuilla enempää... olis varmaan tullut turpaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kolme viisi