voin taas yhtä huonosti kuin ennen :(
Olin talvella työttömänä n. 5,5 kk ja se oli yhtä helvettiä. Voin todella huonosti niin henkisesti kuin fyysisesti. Rahaa ei tullut mistään, en jaksanut tehdä yhtään mitään, lojuin kaikki päivät sängyn pohjalla ja olin koneella, valvoin yöt ja nukuin päivät, míkään ei kiinnostanut.
No,sitten pääsin loppukeväästä työkokeiluun, joka pelasti elämäni. Sain hyvän päivärytmin, kun oli pakko joka aamu herätä jonnekin, viikonloppuisinkaan en jaksanut valvoa 23 pidemmälle ja heräsin aamulla aikaisin, olin virkeämpi ja iloisempi. Minulla oli säännöllinen ruokarytmi ja olin tosi onnellinen työssäni lasten kanssa, joka aamu lähdin töihin tosi innoissani ja onnellisena, rakastin sitä..
Nyt kuitenkin työkokeilu päättyi eikä minulla ole oikeutta uuteen..Kouluihin en ole päässyt opikselemaan, ja töitä ei löydy. En olisi ikinä halunnut palata siihen vanhaan, kun voin niin huonosti.. Nyt kuitenkin esim. tänään nukuin 15 asti iltapäivällä, mikään ei kiinnosta, sydämen tykytykset tulleet takaisin..asunto kuin pommin jäljiltä ja harkitsen nytkin lähteväni 3 km päähän kauppaan vain ostaakseni sipsejä,vaikka toisaalta ei jaksais..
en kestä :(