Naiset, paljonko teillä painoa kun teette hauista?
Itse siirryin vasta 10kg painosta 12kg ja kyllä tuntuu raskaalta. Siirtyessäni 8kg painosta tuohon 10kg ei ollut yhtään niin vaikean tuntuista.
Nyt saan vaivalla tehtyä 10-8-6kg painoilla kymmenen toistoa.
Kommentit (14)
6kg käsipainot. En halua erityisemmin kokoa hauiksiin tai ojentajiin. Olkapäihin vaan.
Nostan penkistä 450kg ja paskannan 3kg salihousuihin samalla.
laitteisiinkin menee vähän paskaa.
7kg käsipainot. Isommilla painoilla ranteet sanoo poks.
Perussarjat päälle 20 kg tangolla hieman vaihtelee päivästä riippuen. Voit ehkä itsekin vaihdella tai vaan jättää siihen asti miten jaksaa. Kyllä ne siitä kehittyy pikkuhiljaa joka tapauksessa.
Tuollaisia eristäviä liikkeitä ja joka akka muka vetää jollain useiden kilojen painoilla. Joopa joo.
Teen yleensä 6 kg käsipainoilla haukkaria. Tankoa en käytä. Ei oo tarvetta saada isoja hauislihaksia.
80 kg. Tekaskaapa perässä.
Terveisin Massa-Marjatta Mansesta
Mikäköhän liike on kyseessä? Voisi olla aika hyvä pohjatieto, ennen kuin painoja vertaa. Haukkaa kun voi tehdä varmaan sadalla eri tavalla. Melko iso ero tulee jo siitä, että onko yhden vai kahden käden liike.
Mulla paino pysyy ihan samana vaikak tekisin mitä. Hauis tulee sitten kanssa tehtyä omalla elopainolla :)
Suoralla tangolla 15-20kg 4x6 tai 3x8
Mutkatangolla kapealla otteella 13-15kg 4x6 tai 3x8
Mutkatangolla leveällä otteella 15kg 4x6 tai 3x8
Käsipainoilla 6-8kg 4x6 tai 3x8
Tyypillisin hauistreenini on ylläolevan mukainen. Yksittäisiä sarjoja pystyisi tekemään isommillakin painoilla. Ojentajat treenaan pääsääntöisesti samoilla painoilla.
Niin oliko tämä kysymys naisille vai ylilaudan jonneille?
15kg käsipainot, tangolla 28kg.