Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Supistukset peräsuolessa, oksentaminen..synnytys lähellä?
adalnadalmina
07.10.2015 |
Mulla on tosiaan nyt muutana pvän tuntunu supistukset voimakkaina peräsuolessa!!! Miksei kukaan oo koskaan kertonut tällästä vaihtoehtoa??? Lisäksi olen oksennellut muutamana päivänä, yleensä juurikin pienten polttavien kohtusuppareiden päätteeksi/välillä. Onko synnytys jo lähellä? Kokemuksia?
Kommentit (3)
APUA!! Mua alko jännittää! Muita kokemuksia???
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Täällä myös oksennettu ja kakalla käyty useaan otteeseen noin 7 tuntia ennen synnytystä. Tsemppiä! Eiköhän sieltä kohta ala sellaiset supistukset tulemaan ettei enää ole epäilystäkään onko jo tosi kyseessä! 😃
Alue: Aihe vapaa
Kuulostaa siltä. Mulla ei oo kummassakaan synnytyksessä ollut mitään ennusmerkkej' (eikä ylipäätään muita supistuksia kuin kivuttomia harjoitussupistuksia ennen synnytyksen käynnistymistä), mutta monellahan on noin. Monilla tyhjentyy suoli tai tulee oksennusta.