Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ylpeiletkö sillä että olet laiska? Tai ylpeiletkö taidollasi laiskotella?

Vierailija
04.02.2006 |

Mun mielestä stressaaminen on aivan todella ärsyttävää, vaikka siihen itsekin sorrun välillä. Herätän aina ihmetystä sillä, että kehun että olen taas ollut saamaton ihminen. Kuinkas sinä? Kiillotatko mainetta kehumalla ja laskemalla miten työteliäs olet?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
04.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minustakin stressi ja ylenmääräinen stressaaminen ei anna ihmisestä kovinkaan hyvää kuvaa - tulee mieleen, että ei osata priorisoida, ei osata lainkaan olla järjestelmällisiä, ja sitten vielä koetetaan pönkittää jotakin omanarvontuntoa tai vaikuttaa tärkeältä, jos siitä kiireestä koko ajan niin höpötetään: " kyllä minä sitten olen niin tärkeä ihminen, kun taas teen niin paljon ja näin paljon on taas tekemistä, eikä kukaan muu mitenkään selviä mistään, ellen minä tee sitä tai tätä" jne.



Mutta laiskuus ja saamattomuus eivät ole yhtään sen parempia. On ihan eri asia osata ottaa rennosti, laittaa asiat tärkeysjärjestykseen, nauttia elämästään. Saamattomuushan tarkoittaa sitä, että ihminen on kykenemätön tekemään niitä asioita, jotka itsekin tahtoisi tehdä.

Vierailija
2/2 |
04.02.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

T. Laiska ihminen, joka ei pidä laiskuudestaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla