Lue keskustelun säännöt.
VYÖHYKETERAPIA KOKEMUKSIA JYVÄSKYLÄSTÄ?
19.01.2006 |
HEI! onko joku käyttänyt vauvaansa vyöhyketerapiassa? ketä suosittelette ja minkä hintaista lysti on noin suurinpiirtein?
täältä lukiessa tuntuu, että moni on saanut vyöhyketerapiasta apua erinäisiin ongelmiin...
janeha ja pikkumies 7vkoa
Kommentit (2)
Lievestuoreella vauvoihin erikoistunut vyöhyketerapeutti maksoi 20 euroa kerta (sisälsi myös koko hieronnan) ja aikoja sai heti. Nimeä en enää muista, löytyy keltaisilta sivuilta. Käytiin kaksi kertaa selittämättömien yöitkujen takia ja apu tuli.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Hei
Me käytettiin poikaamme Jyväskylässä Riitta Häkkisellä - Kilpisenkatu 8 - hierotettavana kun oli ilmavaivoja. Riitta on kyllä erityisen hyvä, osaa käsitellä vauvoja (käynyt koulutuksen) ja hieroo päästä varpaisiin sekä opettaa myös vanhemmille mitä voi itse tehdä.
Meillä auttoi ilmavaivoihin, vaikka ei ihan alkuun aikaa saatukaan - Riitalle voi olla kuukaudenkin jonot koska on suosittu. Hinta oli muistaakseni 40 ¿ /kerta ja yleensä suositellaan 1-3 hoitokertaa.
Meillä auttoi ja poika tykkäsi kun ensimmäisen kerran arastelusta pääsi eroon. Suosittelen.
-TMA-