Nälkä!!! En saa syödä tänään mtn kun on ruokatorven ja vatsan tähystys klo 16.00. Onko se
Kommentit (4)
Menen mielummin mahan tähystykseen kun hammaslääkäriin tai gynelle..
Epämiellyttävä on mutta onneksi kestää vain lyhyen aikaa. Minulla nieleminen sujui hyvin (nielu puudutettiin suihkeella), mutta kun letku oli perillä mahaa poltti melkoisesti. Sujuu helpommin, jos itse pysyt rauhallisena, yritä vaikka ajatella jotain ihan muuta.
Minulla piti alunperin olla aika kahdelta. Tällöin olisin saanut syödä ennen aamukahdeksaa jotain pientä, ehdotti esim vaalea leivän pala ja jugurtti ja sen jälkeen kymmeneen asti olisin vielä voinut juoda vettä. Mutta sainkin sitten ajan aamuksi.
Olenkin toisaalta tottunut paastoilija, joten mulla tuo oli ihan helppo juttu. Yritä rentoutua, lue kirjaa jos mahdollista jne.
Saatko juoda vaikka vichyä, et saisit vähän suolaa?
Olen molemmista päistä tähystetty ja en kyllä pitänyt kumpaakaan toimenpidettä oikein minään. Kyllä se yökkäyttää, mut hengitettyä saa nenän kautta. Toivottavasti ei ole paha nuha sulla.