Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuinka paha juttu, jos (aikuinen) on koulujen alussa pois viikon? OV

Vierailija
22.06.2008 |

Matka varattu, pääsin yllättäen kouluun. Kuinka paha juttu on, että olisin heti alussa viikon pois? (2. opiskeluviikon) Harmittaa perua matkaa, mutta tosiaan oli iloinen yllätys että pääsin tuohon kouluun...!=)



Kyseessä aikuiskoulutus josta valmistuu ammattiin. Pitää varmaan soittaa koululle ja kysyä, mutta jos mietitte omia koulujanne, niin kuinka paha olisi ollut jos olisi 1. kuukauden aikana ollut viikon poissa..?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
22.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jonkin verran siinä olisi jäänyt jälkeen muita jos olisi alussa ollut viikon pois, mutta mielestäni matkaa ei kannata perua.

Vierailija
2/2 |
22.06.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jälkeenhän se jäi, mutta sai tenttiä ja suorittaa jälkeenpäin niitä kursseja. Vaikeaahan se tuntui olevan, mutta minkäs teet. Viikko ei vielä varmaan aiheuta kenellekään harmaita hiuksia, ehkä saat matkalle mukaan tehtäviä / lukemista, ja saat käytettyä (pitkät?!) lentomatkat hyödyksi... ;)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi neljä kahdeksan