Mitä kaikkea miehesi TEKEE kotona ilman että tarvii pyytää???
Kommentit (11)
hoitaa lapsia. ainut mitä ei pyytämättä tee on ruuanlaitto. upea mies! :-)
joskus pesee pyykkiä... Silittämään kun vielä oppisi.
Yksin hoidan kaikki kotihommat pihatyöt ja auton huollot mukaan lukien. En vaan enää jaksa nalkuttaa miehelle. Osittain kyl ymmärrän , ettei miestä jaksa kotihommat enää pitkän työpäivän jälkeen kiinostaa. (töihin lähtee kello viis aamulla ja kotiutuu yleensä kello 18-20 välillä) mut silti välillä muakin rassaa kun kaikki kotipuuhat kasaantuu mun harteille.
hoitaa lapsia, Näin jläkeenpäin ajatellen tekee aika paljon vaikka aina ei ihan siltä tunnu. =)
Eli ihan samoja puuhia kuin itsekin teen.
ihan pyytämättä. Pyytämällä tekee kyllä hommia...
Laittaa ruokaa ja siistii yleisesti paikkoja.
Ihana mies. Siivoaa myös silloin tällöin, muttei oma-aloitteisesti.
Petaa petin aamulla, vie roskat, pesee pyykkiä ja laittaa kuivumaan ja kuivat narulta pois (omansa ja lapsen omat kaappiin asti, mun omat jättää tuolille kun ei kuulemma tiedä, minne niitä laittaisi). Keräilee lapsen leluja ja muutenkin järjestää tavaroita oikeille paikoilleen. Vie lehdet paperinkeräyslaatikkoon. Imuroi, jos näkee sen tarpeelliseksi. Tyhjentää keittiössä kuivauskaapista astiat omille paikoilleen. Pesee peilejä ja ikkunoita (sisältä).
Ihan kivasti tekee oma-aloitteisesti :) Näitä töitä ei koskaan tee (vaikka siis pyytäisin): tiskaus, lattioiden ja vessan pesu. Käskemällä auttaa ruoan laitossa, mutta ei ikinä laita itse ruokaa. Eikä keksi ideoita, mitä minä laittaisin.
rakastelee mua pyytämättä