G Jos Halonen ja Niinistö vastakkain toisella kierroksella, kumpaa äänestät?
Kommentit (14)
Halosesta en tykkää, pikkusieluinen akka.
Samoin tekevät mieheni, isäni, äitini, appivanhempani, veljeni, jne.
Jos Halonen ja Vanhanen.. en tiedä mitä teen. Luult. Halonen kuitenkin. Matti ei tahtonut ees pääministeriksi aikanaan niin miten nyt sit muka pressaksi..? No comprendo..
Joo, taitaa linjalla olla joku (yks ja sama) Niinistöfani!
Niinistö ymmärtää sen, että hyvinvointi syntyy tähän maahan vain työtä tekemällä ja yrittäminen ja työntekeminen kannattavaksi tekemällä.
Halonen ei tätä ymmärrä. Hän kuvittelee, että rahat tulevat jostakin itsestään.
Halosen aikana pahoinvointi ja työttömyys on vain lisääntynyt. Köyhät köyhtyvät, Suomesta on tullut demokratian irvikuva, jossa nämä sosialistit ovat pönkittäneet valtaansa, valjastaneet median äänitorvekseen ja uskomattoman röyhkeästi kusettavat ja monottavat kansaa valhepropagandallaan.
Niinistö on Suomen ja suomalaisten asialla, vallanhimoinen Halonen on vain omaa valtaansa pönkittävän suunnattoman rikkaan sosialistieliitin etuja turvaamassa.
Halonen halveksii ja väheksyy demokratiaa. Hänen vaalikampanjansa on ylimielinen ja aliarvioi kansaa.
HALONEN ELÄKKEELLE!
Siis onko tosi että tämän palstan naiset (/äidit) äänestävät Niinistöä. Haluatteko todella lastenne kasvavan porvarillisessa Suomessa, jossa ihmisen arvo lasketaan euroissa?! Minä en ainakaan halua Amerikkameininkiä Suomeen, jossa vain rikkailla on varaa kunnon palveluihin yms. Jokainen ajattelee vain omaa persettään :(
Ekalla kierroksella äänestin tosin Hautalaa. Mutta se oli vain mielipiteen ilmaus. Hänellä ei valitettavasti ole mahiksia toiselle kierrokselle. Noista lopuista Halonen on sitten vähiten paha. Niinistöä en äänestäisi ikinä!
Hautala ja Halonen ovat parhaat ehdokkaani. Halosta äänestän kun Hautalaa ei valittaisi.
Presidentti ei tosin käytännössä vaikuta sosiaaliturva- tms. asioihin kuten kansanedustajat. Enempi hän on vain keulakuva, mutta tärkeä sellainen. (Huh, mitähän maailmalla meistä ajateltaisiin jos joku Kallis tai Soini olisi pressana meillä. Muut kaikki ovat sinänsä ok.)
tämä maa köyhtyy edelleen niin ettei ole varaa jakaa nykyiseenkään malliin rahaa... Kun työllistävillä tahoilla menee hyvin, tarkoittaa se samalla sitä että myös köyhimmät hyötyvät.
Vierailija:
Siis onko tosi että tämän palstan naiset (/äidit) äänestävät Niinistöä. Haluatteko todella lastenne kasvavan porvarillisessa Suomessa, jossa ihmisen arvo lasketaan euroissa?! Minä en ainakaan halua Amerikkameininkiä Suomeen, jossa vain rikkailla on varaa kunnon palveluihin yms. Jokainen ajattelee vain omaa persettään :(Ekalla kierroksella äänestin tosin Hautalaa. Mutta se oli vain mielipiteen ilmaus. Hänellä ei valitettavasti ole mahiksia toiselle kierrokselle. Noista lopuista Halonen on sitten vähiten paha. Niinistöä en äänestäisi ikinä!
Niinistöä äänestin ja tulen äänestämään!
Ehkä Niinistö...
Hyi, kun ahdistaa ajatuskin, että pitäisi jompaa kumpaa äänestää.