Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Talvikengät 3-vuotiaalle

10.01.2006 |

Ajattelin ostaa talvikengät (goretex) alennusmyynnistä ensi talveksi pojallemme. Nyt koko on 24(reilu villasukkavara), mutta 23:kin menee. Meneekö kengissäkin kasvu samoin kuin haalareissa eli yksi koko hypätään yli eli koko 26 olisi sopiva.



Poika täyttää lauantaina 2-v.



Kiitoksia vastauksista jo etukäteen.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
10.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän tyttö käytti 2v synttäreilä 24 kokosta kenkää ja nyt 2v8kk on kenkä 28, eli huimasti on jalka kasvanut.

Vierailija
2/2 |
10.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jalan kasvu menee sykleissä ja tuo kasvuvauhti on yksilöllinen. Meillä 3-vuotias kävelee 32-numeroisissa kuomissa eikä kasvuvaraa ole, käyntivara riittänee kevääseen (toivottavasti). Lapsi käytti 1,5-vuotiaana 24-kokoista kenkää.



En uskalla ostaa yhtään hintavampia kenkiä/haalareita jne etukäteen. Koon arviointi on kuin lottoaisi... enkä lottoakaan kuin kienillä panoksilla..





Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla