Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi te valvotte vielä?

Vierailija
04.01.2006 |

Miksi hillutte täällä vielä yömyöhään?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
04.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

muulloin lapsi pyörii kokoajan mun helmoissa, enkä voi siis lukea/nettailla tai pötkötellä sohvalla lapsen hereillä olon aikana. Lapsi nyt 1½-v.



Lapseni nukkuu vain tunnin kerrallaan (kaksi kertaa päivässä) ja menee nukkumaan klo 22. joten omaa aikaa ei ole kuin myöhään illalla tai öisin.



Kun lapsi nukkuu, käyn usein suihkussa tai teen ruokaa/siivoan/pyykkään/silitän jne, joten mulla ei ole päivisin omaa aikaa. Lapseni on ihan kiltti, mutta vahtaa kokoajan etten vaan esim. pötköttele sohvalla, niin kauan kuin teen jotakin kotihommia on lapsi ihan tyytyväinen, mutta annas olla jos alan lukea lehteä--- kauhee huuto ja kiipee syliin heti :( Ja alkaa sabotoimaan mun lehteä, ettei äiti vain uppoutuisi omiin ajatuksiin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yhdeksän yhdeksän