saanko tyttöystävän nimellä olevan paketin postista?
Kommentit (8)
eihän sitä postissa kukaan tiedä onko valtakirjassa " oikea" allekirjoitus, ja jos on tuttu postitäti/-setä niin saa paketin vaikka ilman valtakirjaa (ainakin pienillä paikkakunnilla kun kaikki tuntee toisensa)
mietin just et pitäskö kyhätä itte siihen valtakirja...vai kokeilla onnea...paha ruveta enää sit duunaa sitä valtakirjaa siin postin tiskillä:)
Esim
Valtuutan Pertti Peräsen noutamaan Pirkko Peräselle osoitetun pakettilähetyksen.
Ja alle sitten Pirkon allekirjoitus ja päiväys. Henkkarit kannattaa olla mukana varmuuden vuoksi, joskus on niitäkin kysytty, ei aina.
Vierailija:
oon itte ollu tänään jo duunissas ja muija lähti iltavuoroon!ja usko tai älä oon tääl vaan kysymässä neuvoa,ku tääl on kaikkitietäviä!
Kirjattua kirjettä tai saantitodistuskirjettä et saisi ilman valtakirjaa mutta tavallisen paketin saat kyllä haettua itsekkin.
harrastaa seksiä 3 kertaa viikossa ja vaimo vain kerran??
jos tyttöystävä ei allekirjoita " valtakirjaa" . lienee siinä lapussa...