Lue keskustelun säännöt.
ongelmana paidat jotka menevät
19.12.2005 |
pilalle koska poikamme on kova kuolaamaan, eli paidat kovettuvat ja ovat likaisen näköiset kaula-aukon kohdalta, eikä lähde enää tavallisessa pesussa puhtaaksi, olisiko jollakulla vinkkejä miten paidat saisi puhtaaksi?
Kommentit (4)
mutta nykyisin ne heitetään taaperon toimesta nurkkaan, joten apu ei löydy niistä. kiitokset kuitenkin tarjouksesta
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sillä lähtee hyvin useimmat tahrat vauvan vaatteista. Sitten tietenkin 60 asteen pesu.
Olivat muistaakseni kolmen kappaleen pakkauksessa.
Kätevä tarra kiinnitys.
Poika siis järjettömän kova kuolaamaan ja bogyt ja paidat meni piloille. En saanut niitä puhtaiksi millään. Ja alkoivat haisemaan hyvin nopeasti.
Ostin Jyskistä sellaisia froteisia kuolalappuja ison pinon. Laitoin sellaisen aina päällysvaatteiden päälle ja vaihdoin uuteen edellisen kastuessa.
Näin säilyi vaatteet siisteinä. Laput olivat kauniin sinisiä.
Periaatteessa en niitä kuolalappuja enää edes tarvitse, joten jos olet kiinnostunut niistä, laita vaikka sähköpostia: tiglio75@yahoo.com.