Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pikkuhousujen ihmeelliset koot?

Vierailija
25.01.2013 |

Onko joku muu törmännyt samaan? Itsellä tavallinen housukoko 36-38, farkuissa tuumakoko 29. Rintsikat koko 75 B/C, mallista riippuen. Jostain ihme syystä pikkuhousuista täytyy ostaa aina koko L/XL tai numerokokoisissa luokkaa 42-44. Ostan yleensä tai-mallisia, en tykkää hipstereistä enkä stringeistä. Em. syystä esim. alusasusetti ei koskaan osu kooltaan kohdalleen. Onko suomalainen takamus vai vain minun ahterini aivan eri standardia kuin muissa maissa vai mistä johtuu tämä ihmeellinen mitoitusongelma?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
25.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lindexistä bokserimalliset pikkarit kokoa 36/38. Mun koko on housuissa yleensä 34, joskus 36. Ja nuo pikkarit oli aavistuksen pienet. Tai sopivat muuten, mutta puristavat silleen että näkyy selvästi housujen läpi. Isompi koko olis ollut parempi.



Joskus aiemmin olen huomannut samaa, etenkin sillon kun käytin stringejä, oli pakko ottaa reilusti isompi koko.

Vierailija
2/2 |
25.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lindexillä menee se 36/38-koko ns. perusalkkareissa, mutta jos on esim. tosi matalavyötäröiset hipsterit tai stringit pitää ottaa isompi koko. Joillain firmoilla on pitnyt ottaa alkkarit kokoa 40.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yhdeksän kolme