uristix miten käytetään
verenpaineet hurjana, rv 35 mut miten noita piti käyttää? kastoin pissaan mutta en saanut jauhetta neuvolasta mukaan ja ilman ei tule väriä.
Kommentit (9)
ihan sekaisin kun mun mielestä th opetti et pitää laittaa jotain jauhetta. rr nyt 161/96, normaalisti 116/68 keskiäärin. tolla testillä ilman jauhetta näyttäis +/- ja ehkä aavistuksen tummempi mut ei niin tumma kuin +1 kohdalla, ei siis hätää vai mitä? turvotus on kyllä todella pahaa. ei enää nilkkoja ja isot vesipussit jaloissa. muutama hopeinen viiva meni näkökentässä ja toki vähän humisee korvissa, muuten hyvä olo.
tai ota ainakin puhelu sinne.
t sairaanhoitaja-äiti
pissat olen elämäni aikana tikuttanut, mutta koskaan en ole mistään jauheista kuullut..
Katsot tietyn ajan jälkeen ja vertaat värejä.
synnärin lääkärille ja tää kaikki ok jos vaan tuo +/- väri ei haittaa, ei siis kuulu mitään jauhetta laittaa tikun päälle? just th eilen opetti, miten voin muistaa näin väärin..
Nyt äkkiä lääkäriin!
veritulpasta ole puhunu, raskausmyrkytyksen takia testailen. Jos +1 niin pii ottaa yhteys synnärille, nyt aavistuksen vaaleampi.
ap
pissauiton jälkeen.