Hei Scully, dumppaa se Mulderi... Korvamato!
Oon pari kertaa kuullut YleX Uuden musiikin iltavuorossa otsikon mukaisen TOSI härskin biisin ja nyt tuo kertsi soi mun päässä koko ajan! Biisiä ei vielä edes löydy mistään netistä, joten en voi kuunnella sitä! Aargh!
Kommentit (8)
Kertosäkeistö on soinut päässä siitä lähtien kun biisin kuulin joskus alkuviiikosta. Varsinaisista säkeistöistä en kamalasti saanut radiokuuntelussa selvää, mutta pitihän kappale kuunnella muutamaan kertaan youtubesta. Veikkaan tosiaan, että ihan kyllästymiseen saakka tätä soitetaan. Harmi kun sanat on niin "tyhmät" ettei tällainen lähes nelikymppinen kehtaa biisia kamalasti lauleskella :)
olisko se setä tamun ja kuningas pähkinän uusin kappale. en ole kuullut sitä itse mutta olen kuullut juontajan puhuvan tämän kaksikon uutuudesta. Jos siis halusit tietää esittäjää? :)
se on just tuo. tiesin kyllä esittäjät (ja ne löytyi ylex-biisilistastakin), mutta ko. biisiä en ole löytänyt. youtubessa on vain tosi lyhyt teaser.
Virallinen video julkaistiin tänään. Vaikka Petri Nygårdin härskit biisit on jo vähä menneen talven lumia, tää biisi jää kyllä totaalisesti päähän.
Kuulin ensisoitosta pätkän ja siitä asti soi päässä, onneks tällä viikolla saanut jo ihan kunnolla radiosoittoa (ja veikkaan että tää on vasta alkua!). Saa aina hyvälle mielelle :)
Ko. biisi on tällä viikolla Juhani Kenttämään tehobiisi ja se tulee muistaakseni kahdesti Uuden musiikin iltavuorossa, vähän ennen 18 ja vähän ennen 19. Kohta siis biisi radiossa!
On kyllä tosi tarttuva, mutta härski kappale :)
Kyseinen biisi on Setä Tamun ja Kunkku Pähkinän uusin biisi: Hei Scully, joka julkaistaan vasta ensi viikon perjantaina. Siksi tätä kyseistä kappaletta ei löydy vielä netistä.