Vaatiiko pinkkiin pukeutuminen rohkeutta mieheltä?
Kommentit (24)
Eipä tietenkään pelkkä pituus mitään kerro, mutta miehenki kohdalla ajatus neitimäisyydestä oli niin kaukana totuudesta ettei tullut sen kummemmin kuvailtua ulkonäköä. Mies on siis pitkä, skrode (punttisalikävijä siis), suomalaiseksi melko vahvapigmenttinen vaikka onkin ihan supisuomalainen, siilitukkainen ja orastavasti kalju. Karvainen sen sijaan melkein kaikkialta muualta.
Vaaleanpunainen sopii todella hyvin päivettyneeseen ihoon.
Vain tasapainoisuutta ja homofobian puutetta.
Pinkkiin pukeutuminen voi vaatia sitä enemmän rohkeutta mieheltä mitä vanhempi mies on. Nuorempi sukupolvi on sitten kotonaan pinkissä. Työelämässä moni 30-40v mies pukeutuu vaaleanpunaiseen, mutta joku myös pinkkiin (harvalle vaalealle ehkä sopii kovin voimakas pinkki väri).
t: Äiti, jonka pojan junnulätkäjoukkueessa poikien suosikkivärinä luistinten nauhoissa oli pinkki (joku isistä vähän tosin kakoi kun näki nauhat ekan kerran, mutta isät onkin juntteja muinaisjäänteitä)
ja naismaisille miehille pinkki sekä vaaleanpunainen ovat vallankin sopivat värit.
Veljeni käyttää pukeutumisessaan aika paljon vaaleanpunaista ja pinkkiä. Lähinnä paitoina (t-paita, kauluspaita...). Eikä kyllä ole mitenkään tyttömäinen, vaan bodaa, on miesvaltaisella alalla, tykkää korjailla autoa jne... Ja homokaan ei siis ole. Tyttöystäviä on löytynyt teini-ikäisestä asti ja nyt asuu kihlattunsa kanssa yhdessä.
Millä vuosikymmenellä tällä palstalla olevat ihmiset elävät?
mutta se, että näyttäisi hyvältä siinä, vaatisi jotain muuta kuin sitä possunpunaista ihoa mikä niin monelta suomalaismieheltä löytyy.
tienaa enemmän :)
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2236652/Men-wear-pink-shirts-ea…
Mun mies on espanjalainen ja hän käyttää välillä pinkkejä tai fuksianvärisiä paitoja. Sopii hienosti sinertävänmustaan tukkaan. Melko erikoinen näky kyllä on it-alan firmassa jossa hän on töissä, kun siellä muilla nörteillä on harmaat, siniset tai mustat vaatteet aina.
paljonkin pinkkejä vaatteita, pari kauluspaitaa, yksi neule, kravatteja ja useampi t-paita. Näyttää oikein hyvältä, kunhan väri ei ole sellainen lempeä possunpunainen vaan vähän vahvempi tai vaaleana kylmempi.
Minusta vaaleanpunainen on oikeastatan alfauroksen väri. Mistään neitimäisyydestä ei voi olla puhe kun mun melkein 2-metrinen mieheni vetää palaveria pinkissä neuleessaan tai puvussa, jossa alla oln vaalenapunainen pukupaita ja vaaleanpunaisenkirjava skraga.
lempiväri. Kyllä pojat voivat mielestäni käyttää pinkkiä t-paitaa.
ja pitää aina pinkkejä tai vaaleanpunaisia neuleita, kauluspaitoja ja slipovereita. Ainoa ongelma on löytää niitä, pitää välillä tilailla ulkomailta.
Ei siinä mitään rohkeutta tarvita.
ja sopii mahtavasti yhteen tummanharmaan puvun kanssa.
Vain tasapainoisuutta ja homofobian puutetta.
Noinko helposti mies saa tasapainoisen, ei-homofoobisen henkilön kiillon sinun silmissäsi?
Minusta vaaleanpunainen on oikeastatan alfauroksen väri. Mistään neitimäisyydestä ei voi olla puhe kun mun melkein 2-metrinen mieheni vetää palaveria pinkissä neuleessaan tai puvussa, jossa alla oln vaalenapunainen pukupaita ja vaaleanpunaisenkirjava skraga.
Vaaleanpunaista vastaan mulla ei ole mitään, mutta pelkkä pituus ei kyllä takaa / estä mitään luonteenpiirteitä miehessä sen paremmin kuin naisessakaan.
sen pinkin käyttäminen sen kummempia sivistyksen parissa vaadi mutta varmaankin sitten jossain peräjuupajoen teboililla pyörivillä, joiden ympäristön mielipiteet on allaolevaa tasoa, voi olla haastavampaa.
ja naismaisille miehille pinkki sekä vaaleanpunainen ovat vallankin sopivat värit.
Vain tasapainoisuutta ja homofobian puutetta.
Mun miehelläni on varmaan 15 erilaista paitaa joiden väri vaihtelee vaalean rosasta tummanlilaan, mun mielestä todella upean ja seksikkään näköistä harmaan tai tumman puvun kanssa! Osti juuri Ranskasta upeita pukupaitoja joiden kauluksen sisäreuna, mansetit ja napituslista oli vielä kuvioitu:D
Vaatii hieman "munaa" mutta juuri sitä mun siipalta löytyy!
Bondissa pahiksella vaaleanpunainen kauluspaita! On niitä ollut ennenkin!