Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Antakaa hyviä säästövinkkejä arkeen!

Vierailija
30.10.2012 |

Meillä on kaksi pientä lasta ja talous tiukille muutenkin ja nyt mies meni vielä kolaroimaan auton, joten omavastuun lisäksi nousee vakuutukset. =/ Lasten vaatteet ostetaan kirpparilta, ruokaa yritän aina tehdä isomman satsin ja mitään turhaa ei ostella, mutta mitä vielä? Kaikki hyvät säästövinkit nyt pinoon, ettei mennä vararikkoon!

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
30.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

asuminen ja auto(t).



Miettisin, onko asunto liian iso/liian kalliilla alueella tms. Ison asunnon lämmityskustannukset ja ylläpitokustannukset ovat myös isot, joten neliömäärä on se, jolla oikeasti kustannuksiin vaikutetaan tehokkaimmin.



Kannattaa myös miettiä, pärjäisikö ilman autoa tai jos niitä on kaksi, pärjäisikö yhdellä.

Vierailija
2/3 |
30.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

2 pientä lasta ja talous kiitettävän tiukoilla. Syödään koko perhe puuroa aamuisin ja iltaisin = tosi iso säästö ruokamenoissa/kk.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
30.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tulot ovat useimmilla yksi könttä kuukaudessa, mutta menojen summa syntyy sadoista osista. Monille niistä on helppo sanoa, että tuo nyt ei missään tunnu. Mutta yhdessä ne tuntuvat.



Heräteostot ruokakaupassa, "yksille" lähteminen töiden jälkeen, iltapäivälehti. Eiväthän ne missään tunnu, vai?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kaksi neljä