Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jännitetäänkö teillä vaalituloksia tänään? Oletko sinä tai puolisosi ehdolla?

Vierailija
28.10.2012 |

Tai joku lähisukulainen?



Onko helpotus vai pettymys jos valtuustopaikkaa ei tule?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
28.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

saas nähä kuinka ukon käy...

Vierailija
2/4 |
28.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis jännitetään tuloksia :) Ehdokkaana tuttavia ja iso kuntaliitos edessä. Pettymys, jos oma ehdokas ei pääse. Helpotus, jos muutama muu ei pääse :D

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
28.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

mielin tässä ollaan. Toivon toki saavani vähintään kaksi ääntä. Omastani olen varma, mutta kyllä saa mies kuulla, jos ei vähintään sitä toista ääntä ole. :) Tietenkään en ole silti varma, onko se mieheni ääni, mutta kiittäköön onneaan, että joku pelastaa hänet, jos noin käy. Tällä mielellä olen eli ei kovin suurta ihmettä odotettavissa.

Vierailija
4/4 |
28.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta seurataan kiinnostuneita. Tuttavia on ehdolla, lähisukulaisia ei. Kahta asiaa toivon: korkeaa äänestysprosenttia ja oman puolueen menestystä.



Lisäksi toivon, että hallituspuolueiden kannatus yltää yli ek-vaalien 63,2 prosentin. Se olisi kiva näpäytys etenkin persuille: vastuuton suunsoitto oppositiossa ei sittenkään vetoa kansaan.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kuusi neljä