Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

raskaanako?

Vierailija
18.10.2012 |

Eli ollaan nyt noin vuoden verran yritetty miehemme kanssa lasta eikä mitään. Kuukautiset mulla on tosi epäsäännölliset, pillereiden kanssa tiesi aina tarkkaan koska tulee, mutta nyt esim helmikuussa jäi menkat kokonaan pois.



Nyt olis sellanen tilanne et menkat on alkanut viimeksi yli 2kk sitten. toiveita alkoi jo vähän heräillä et joko olis raskaana, mut viime viikolla tein pari testiä jotka näytti molemmat negaa. Edellispäivä alkoi jonkinlaiset kuukautiset ilmeisesti, jonka huomasin vessakäynnin yhteydessä. Vuotoa tiputteli tosi vähän vain kun kävin vessassa, ja niin on käynyt nyt parin päivän sisään siis vain pari kertaa. Kuukautiskivut kuitenkin on normaalit, eli selkä ja vatsa särkee.

Hieman vellovaa pahoinvointia on kuitenkin ollut jo jonkun aikaa, mutta sitäkin ollut aikasemminkin kun en ole ollut raskaana.



Voisinko olla raskaana kuitenkin? Testin voisin yrittää taas tehdä, mutta en haluiaisi taas pettyä jos se näyttää negaa.. mutta onko teillä ollut tälläistä kun ootte raskaana olleet? Ja muita oireita mulla ei siis ole, rinnat on aina hieman arat kun on menkat.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
18.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mene ihmeessä lääkäriin,voi olla hyvinkin helposti hoidettavissa oleva asia!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla