onko täällä muita onnellisia? :)
Ihan tavallinen aamu: luen ristiin lehteä ja nettiä aamukahvia hörppien, mies lukee sängyssä, lapset leikkii legoilla.
Ja yhtäkkiä tuli vaan niin pakahduttavan onnellinen olo. Kun kaikki on vaan niin hyvin. ihan tavallisesti. siis kaikki millä on mitään merkitystä.
Kukaan ei ole koskaan puhunut mun kuullen, että tulisi tällaisia onnellisuuspuuskia. siis että onni vaan vyöryy päälle, niin että tulee kyyneleet silmiin. Ilman mitään erityistä syytä. Oonko ainoa, vaan löytyykö täältä muita? :)
Kommentit (5)
Olen onnellinen :) Ei mitään vastaavaa kuvausta tarjolla, mutta olen päättänyt olla onnellinen ja rakastaa elämää ja nauttia sen kauneudesta. Ja nautin.
Oikeasti, aika pitkälle asenne ja päätös:)
....eikä sihen "tarvita" edes miestä tai lapsia.
Se on ittestä kiinni. Mä saatan suorastaan leijailla pilvissä, kun kävelen rauhassa pitkin meren rantaa, kaikki asiat on ok, vaikka rikas en ole enkä varmaan mitenkään poikkeuksellinen yksilö.
Kun perusvire on tyytyväinen, näitä onnenhetkiäkin tulee säännöllisesti, uskoisin.
koettelee, mutta kaikki on kuiten pääsääntöisesti hyvin. Mutta tuo tunne on sinällään aika vinkatunne, kun se tulee. Liekö sitten tkemisistä hormoonien tms. kanssa:)
mies remppaa esikoisen huonetta ja tytöt tuli juuri sisään kun livat oihassa haravoimassa lehtiä. Esikoinen tulee kohta mummolasta yökylästä.
Ihana sunnuntainen aamupäivä. Myöhemmin tänään tulee kavereita lapsineen kylään ja paistellaan muurinpohjalettuja, tai mies paistaa, minä en osaa :P
Jos vielä vaikka ehtis sienimettään niin olis illla mahtava fiilis :)
tulee puuskittain noita onnellisuuden tunteita. Erityisesti miehen kainalossa ollessa tai juuri kuvailemassasi hetkessä. Sellainen olo, että näin asioiden kuuluukin olla ja että olen todella onnekas, että kaikki on näin.