Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi yksillä tuttavillamme on tapana leuhkia kaikesta?

Vierailija
05.10.2012 |

Tyyliin, kun astuttiin ovesta sisään, niin jo ilmoitettiin, että meillä on muuten uusi tehosekoitin. No arvaatte varmaan, mitä merkkiä.



Aina sama juttu, jos niillä on mitä tahansa - kahvinkeitin, pesukone, mitä vaan. Kun ovesta sisälle ehtii, heti ne toteaa, meillä on muuten uusi se ja se laite.



Ja ketä kiinnostaa? Jos se kone olisi edes näkyvillä. Esim. keittiössä voisi sanoa, että kato, ostettiin uusi tällainen. Mutta kun ei olla edes näköetäisyydellä?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
05.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olin niin onnellinen uusista tavaroista. Tällä hetkellä materian kerääminen ei tunnu tärkeältä. Miksi provosoidut toisten jutuista? Jos tavara tekee onnelliseksi, niin sama kai se sulle on?

Vierailija
2/3 |
05.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

esim parikymppisinä monesti esitellään aina uus kodinkone, koska sillon ei olla niin varoissa, että se olisi arkipäivää. Ainaki näin omassa kaveripiirissä. Tietysti vain hyvien ystävien kesken.



Keski-ikää lähestyessä kyse voi ollakkin jo leuhkimisesta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
05.10.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

FBkiinkin kirjoitetaan vaan, jos on jotain, millä leuhkia.



Joo, ja nelikymppisiä ollaan.



kokisin itse vaan tosi teennäisenä, jos alkaisin heittää tollasta kommenttia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän kuusi