Käytkö yöllä wc:ssä
Kommentit (22)
Olen käynyt lapsesta saakka. Myös omat lapset käyvät öisin vessassa. Meidän perheellä ei todellakaan ole seurapiirirakkoja! ;P
Minne se päivän kusellakäynti yöllä häviäisi.
Vaikka olisi kuinka kova hätä, niin pidättelen aamuun asti. Virkistyisin liikaa wc-reissulla,joten en ota riskiä unien menettämisestä. Loppuraskaudessa oli joskus pakko käydä..
Aamuyöllä, aamulla kun mies lähtee töihin ja vielä kun itse nousen. Joskus tietenkin nousen samaan aikaan kuin mies mutta iltavuoron ollessa saan nukkua 2-3h pidempään.
Ja olen 20v.
Johtunee kyl siitä et juon aika paljon illallakin esmes kofeiinipitosii juomia, ja kofeiini tunnetusti vilkastuttaa aineenvaihduntaa.
Mun unessa tulee usein viiden aikaan havahtuminen, uni on tosi kevyttä. samalla huomaa et on hätä ni ei saa uudelleen unta ennenku kipaisee veskis.
varmaan jos tota vaihetta ei tulisi niin ei tulis käytyä. mut kun havahtuu ni vaikee saada uusiksi unta jos on hätä.
kerran tai kaksi. Lapsista toinen käy myös.
En tietenkään Rakko on sitä varten ettei tarvi
Olisinpa sinä.
Tosin juon aika paljon. Mulla myös jalat turpoavat aika herkästi, jos olen koko päivän liikkeellä, ja yöllä sitten kai nekin nesteet sitten sieltä lähtee. Puoliunessa käyn, vessassa on yövalo, ja sitten jatkan uniani. Joskus parikin kertaa yössä.
käyn lähes poikkeuksetta vessassa 6h nukahtamisen jälkeen (käyn siis pissalla myös juuri ennen nukahtamista). yleensä alan nukkumaan klo 22:30, joten vessakäynti on 4:30. nukahdan heti uudestaan ja herään 6:30 ja käyn taas pissalla :)
olen käynyt aina vessassa yöllä, ihan lapsesta saakka.
tämä on parannus siihen että olen melkein koko ikäni käynyt parin tunnin välein läpi yön.
kusen ikkunasta ulos öisin, niin kukaan ei häiriinny.
joka yö kerran, olen käynyt kaksi vuotiaasta lähtien. Juon useamman litran vettä päivässä.
en siis heräile sen takia. jos jostain muusta syystä herään (esim lasten takia) saatan käydä samalla wc:ssä. raskausaikoinakaan ei tavinnut käydä kuin satunnaisesti ihan loppuaikoina. oon nyt 34.
paitsi ihan tosi harvoin, mutta tietenkin mökillä (ei sisävessaa) ja leirintäalueilla ja metsässä telttaillessa alkaa aina kusettaa yöllä. Se on mysteeri.
Nyt 43v